Chiny chwalą się najszybszym, stabilnym Internetem. Przepustowość sięga 1,2 Tb/s

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

opublikowano: 2023-11-15 09:34

Znane z wielu, niekonieczne zawsze pozytywnych, rekordów Chiny twierdzą, że posiadając najszybszy, stabilny Internet na świecie. Ich najnowsza technologia pozwoliła osiągnąć przepustowość przekraczającą zdecydowanie 1 Terabit na sekundę.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zbudowana przez koncerny Huwaei i China Mobil sieć internetowa łącząca Pekin z południem kraju wykorzystuje najnowsze technologie przesyłu danych. Jej długość sięga 3 tys. km i właśnie osiągnęła stabilna przepustowość rzędu 1,2 Tb na sekundę, co jest wielkością o kilka rzędów większą niż typowe prędkości na całym świecie.

W projekt zaangażowane został również inne podmioty jak Uniwersytet Tsinghua oraz dostawca usług badawczych, firma Cernet.com.

Testy trwały od 31 lipca br. weryfikując sprawność łączą i użyte technologie. Dokonanie zostało określone jako kolejny kamień milowy w historii Internetu.

Jak podaje Bloomberg, w lutym tego roku podobny wynik ogłosiła Nokia. Poinformowano wtedy, że prędkość rzędu 1,2 Tb/s zrealizowana została jednak na zdecydowanie krótszej odległości szacowanej na około 118 km w sieci optycznej w Europie.

Previous Article

Inflacja w Wielkiej Brytanii najniższa od dwóch lat

Next Article

Projekt 12. pakietu sankcji UE przeciwko Rosji zawiera m.in. zakaz importu diamentów i LPG z tego kraju

You might be interested in …

Impact zdobył prestiżowe nagrody

Kongres gromadzący innowacyjny biznes w Poznaniu zdobył w najważniejszym konkursie dla branży eventowej trzy medale, w tym srebro w kategorii najlepszy event w Europie. Nr 1 w Polsce: Impact od 2021 r. przyciąga do Poznania najważniejsze postaci polskiego biznesu, kultury, […]

W Europie horrendalne ceny warzyw i owoców

ARC Niedobór warzyw i owoców dotknął Wielką Brytanię. Cztery brytyjskie sieci supermarketów wprowadziły ograniczenia w sprzedaży niektórych owoców i warzyw. W sieci Asda jedna osoba mogła kupić maksymalnie po trzy sztuki pomidorów, ogórków, papryki, sałaty, […]

Drogie mieszkania wyganiają z metropolii

Lokalizacje podmiejskie przyciągają klientów dużą różnicą cen. Najwięcej można zaoszczędzić wyprowadzając się za rogatki Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Różnice w cenach jednego metra kwadratowego mieszkań od deweloperów w największych Polskich miastach i ich miejscowościach satelickich dochodzą nawet […]