Ceny ropy wyraźnie spadły

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły podczas poniedziałkowej sesji o 2,33 USD, co stanowi deprecjację o 2,5 proc., osiągając cenę 89,83 USD za baryłkę. Natomiast kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate poszły w dół o 2,59 USD, o 2,9 proc., osiągając pułap 85,49 USD za baryłkę. Były to największe straty w ciągu jednego dnia od początku października.

Przywódcy Unii Europejskiej w tym tygodniu apelowali o “humanitarną przerwę” w konflikcie, aby dostarczyć pomoc Palestyńczykom w Strefie Gazy. Dodatkowo przywódcy Francji i Holandii mieli planowaną wizytę w Izraelu.

W weekend dostawy pomocy humanitarnej z Egiptu dotarły do Strefy Gazy. Hamas ogłosił uwolnienie dwóch przetrzymywanych kobiet w odpowiedzi na egipsko-katarskie wysiłki mediacyjne. Według źródła agencji Reuters, kobiety te były Izraelkami w starszym wieku.

Izrael kontynuował w poniedziałek bombardowanie Strefy Gazy po nocnych nalotach na południowy Liban.

Ceny ropy zwyżkowały w ostatnim czasie wskutek obaw o rozszerzenie się konfliktu

Oba główne wskaźniki cen ropy naftowej zanotowały wzrosty w ciągu ostatnich dwóch tygodni z powodu obaw o zakłócenia w dostawach na Bliskim Wschodzie, który jest największym na świecie regionem dostarczającym ropę. Wynikało to z obaw o dalszy rozwój konfliktu.

Previous Article

Cena złota w dół w poniedziałek. Analitycy przewidują wzrost notowań złota

Next Article

Mieszane wyniki amerykańskich indeksów

You might be interested in …

Gaz ziemny na europejskim rynku staniał do 33,5 euro za MWh

opublikowano: dzisiaj, 06-07-2023, 09:31 Posłuchaj Gaz w holenderskim hubie TTF w czwartek ok. godz. 9.20 w kontraktach na sierpień staniał o 2,52 proc., do 33,5 euro za MWh. Ceny gazu na kontrakty z dostawą we wrześniu spadły zaś o 2,11 proc., do 35 euro za MWh. fot. Adobe […]

Polityka dywidendowa Urteste

Zarząd Urteste przyjął politykę dywidendową, która zakłada wypłatę akcjonariuszom od 40 do 60 proc. zysku netto. “Ostateczne rekomendacje Zarządu w zakresie wypłaty dywidendy będą zależeć od wielkości wypracowanego zysku, oceny sytuacji finansowej i płynnościowej Spółki oraz potrzeb […]