Ceny ropy pogłębiają spadki. Trzeci dzień obniżek z rzędu na rynku ropy

Ceny kontraktów terminowych na ropę Brent spadły we wtorek o 2 proc., tj. o 1,76 USD, osiągając poziom 88,07 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate zanotowały natomiast deprecjację o 2,1 proc., czyli o 1,75 USD, zamykając sesję na poziomie 83,74 USD za baryłkę.

Zaskakujące dane dotyczące aktywności biznesowej w strefie euro sugerują możliwość recesji w Unii Europejskiej. W Niemczech recesja zdaje się być już w zaawansowanym stadium, a brytyjskie przedsiębiorstwa odnotowały spadek aktywności, co zwiększa ryzyko recesji przed zbliżającą się decyzją Banku Anglii w sprawie stóp procentowych.

W przeciwieństwie do Europy w USA dane na temat produkcji przedsiębiorstw w październiku wykazały wzrost, a sektor produkcyjny wydostał się z pięciomiesięcznego spadku. Umocniło to kurs dolara, co sprawiło, że cena ropy, wyrażona w dolarach, stała się droższa dla inwestorów korzystających z innych walut. Benchmarki cen ropy naftowej spadły w poniedziałek o ponad 2 proc. z powodu wysiłków dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna ogłosiła, że na podstawie obecnej polityki rządów oczekuje się, iż popyt na paliwa kopalne osiągnie szczyt do 2030 roku.

W Stanach Zjednoczonych wstępne sondaże agencji Reuters sugerowały, że zapasy ropy naftowej wzrosły w minionym tygodniu.

Previous Article

Francuski historyk: problem izraelsko-palestyński był możliwy do rozwiązania jeszcze w latach 90., teraz jest za późno

Next Article

Cena złota w dół. Izrael opóźnił atak lądowy na Gazę

You might be interested in …

Giełda kryptowalut Coinbase wstrzymała operacje w Japonii

Firma Coinbase Global wstrzymała swoją działalność w Japonii z powodu niestabilnych warunków rynkowych, poinformowała giełda kryptowalut w środę, kilka dni po ogłoszeniu redukcji zatrudnienia w związku ze słabnącym popytem na aktywa cyfrowe – podaje agencja Reutersa. Logo Coinbase fot. Michael Nagle/Bloomberg Ruch […]

Amerykańskie akcje na plusie

Fot. Justin Cron/Unsplash Zobacz także Dane podkreśliły oczekiwania, że Rezerwa Federalna może pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie po jeszcze jednej podwyżce o 25 punktów bazowych oczekiwanej na lipcowym posiedzeniu politycznym. Akcje dużych spółek związanych […]