Cena złota w dół w poniedziałek. Analitycy przewidują wzrost notowań złota

Najbardziej aktywny kontrakt na złoto z grudniową dostawą spadł o 6,60 USD, czyli 0,33 proc., zamykając się na poziomie 1987,80 USD za uncję.

Cena złota wzrosła w piątek do najwyższego poziomu od maja

Cena złota osiągnęła w piątek najwyższy poziom od połowy maja i wzrosła o około 9 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Analitycy rynkowi utrzymują, że konflikt między Izraelem a Hamasem będzie nadal wspierał notowania złota.

Uwaga rynku skupiona jest obecnie na indeksie cen osobistych wydatków konsumpcyjnych w USA oraz na danych o produkcie krajowym brutto w USA za trzeci kwartał, które zostaną opublikowane w tym tygodniu.

Notowania srebra spadły podczas poniedziałkowej sesji o 29,40 centów, czyli o 1,25 proc., zamykając się na poziomie 23,21 USD za uncję. Natomiast cena platyny poszła w dół o 10 centów, czyli o 0,01 proc., zamykając się na poziomie 905,00 USD za uncję.

Previous Article

Biały Dom: wysłaliśmy oficerów, by doradzali izraelskiej armii

Next Article

Ceny ropy wyraźnie spadły

You might be interested in …

Jakich benefitów chcą pracownicy

Kilka lat temu popularnością cieszyły się benefity pozapłacowe w postaci m.in. kart sportowych i paczek świątecznych. W okresie pandemii pracownicy liczyli na pakiety opieki medycznej. Obecnie wpływ na zainteresowanie określonymi dodatkami do pensji ma inflacja […]

Giełda kryptowalut Coinbase wstrzymała operacje w Japonii

Firma Coinbase Global wstrzymała swoją działalność w Japonii z powodu niestabilnych warunków rynkowych, poinformowała giełda kryptowalut w środę, kilka dni po ogłoszeniu redukcji zatrudnienia w związku ze słabnącym popytem na aktywa cyfrowe – podaje agencja Reutersa. Logo Coinbase fot. Michael Nagle/Bloomberg Ruch […]