Cena docelowa LiveChata w górę

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 4 stycznia podwyższył cenę docelową LiveChat Software do 138,6 zł ze 133 zł, utrzymując zalecenie „kupuj”.

Zobacz także

Wyższa wycena to pokłosie podniesienia prognozy EBITDA po publikacji wstępnych wyników za III kw., które okazały się wyraźnie lepsze od oczekiwań analityka.

„Opublikowane właśnie przychody i KPI za III kw. 22/23 są szczególnie ważne, gdyż obejmują pierwszy kwartał sprawozdawczy, w którym LiveChat zastosowało nowe, wyższe ceny dla całej bazy klientów (zarówno nowych, jak też dotychczasowych). Szczególnie pozytywnie zaskakuje nas niski poziom rezygnacji z usług (churn) – 264 vs. oczekiwane – 700” – czytamy w raporcie.

Analityk wskazuje, że po tym jak spółka podniosła cenniki o 20-25 proc., wskaźnik rezygnacji jest kluczowy dla sprawdzenia lojalności i akceptacji nowych cen przez klientów. Ponadto LiveChat podał, że liczba nowych klientów stopniowo rośnie i w grudniu 2022 r. przybyło ich 44.

Zdaniem Konrada Ksieżopolskiego mimo, że nowy cennik obowiązuje dla wszystkich klientów, ARPU czyli średni przychód na klienta, powinien nadal rosnąć.

“Przemawiają za tym: postępująca dosprzedaż produktów przez klientów widoczna w tym, że początkowe ARPU jest wyraźnie niższe od raportowanego, fakt, że część klientów LiveChat, którzy zdecydowali się na roczny abonament, płaci według starego cennika i w czwartm kwartale 2023 r. zostanie przekwalifikowana na plany droższe o 20/25 proc. Z drugiej strony, spowolnienie gospodarki światowej i potencjalne bankructwo niektórych małych i średnich przedsiębiorstw stwarza ryzyko naturalnego odpływu części obecnych i potencjalnych klientów LiveChat” – napisano.

Zdaniem szefa analityków Haitong Banku należy uważnie obserwować ewolucję technologii ChatGPT, gdyż może ona mieć wpływ również na LiveChat. Wskazuje jednak, że według prasy i komentarzy przedstawicieli LiveChata, ChatGPT jest nadal we wczesnej fazie rozwoju, a jego pełna komercjalizacja może zająć kilka lat.

Artykuł jest skrótem raportu wydanego przez Haitong Bank 4 stycznia o godz. 8.00.

Previous Article

Answear.com przebije miliard. Modowa spółka podała wstępne dane za 2022 r.

Next Article

PIE: szczyt inflacji będzie w lutym i nie przekroczy 20 proc.

You might be interested in …

Rehn: EBC może zakończyć cykl podwyżek stóp latem tego roku

Olli Rehn z Rady Prezesów EBC powiedział, że bank centralny strefy euro jest bliski osiągnięcia polityki hamującej gospodarkę i prawdopodobnie przestanie podwyższać stopy procentowe latem tego roku, informuje Bloomberg. W wywiadzie dla Boersen-Zeitung Rehn podkreślił, że wciąż nadmiernie […]

Sprzeciwia się tylko rząd polski

Obradująca w dziesięciu ministerialnych mutacjach tematycznych Rada Unii Europejskiej jest drugą izbą legislacyjną, współstanowiącą z Parlamentem Europejskim wspólnotowe prawo. Szczegóły przepisów tak naprawdę ucierane są w tzw. trilogu, gdzie trzecim bardzo ważnym partnerem jest Komisja Europejska – […]

Akcje Just Eat spadają o niemal 5 proc.

Akcje firmy Just Eat Takeaway.com NV spadają po opublikowaniu mało optymistycznych danych. Firmy dostarczające żywność po pandemii zmagają się z trudnościami – podaje agencja Bloomberg. Adobe Stock Jak poinformowała firma w oświadczeniu, zysk przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji […]