BYD podnosi ceny

Chiński producent pojazdów elektrycznych poinformował o podniesieniu ceny modelu Dolphin. Decyzję tłumaczy rosnącymi kosztami, pisze Bloomberg.

Brücke-Osteuropa / Wikipedia Commons / Domena publiczna

BYD z siedzibą w Shenzhen poinformował, że w 2023 roku cena za jego subkompaktowego hatchbacka Dolphin zaczynała się będzie od 116 800 juanów (16 745 USD). Najbogatszą wersję modelu dostaniemy natomiast za 136 800 juanów (19 608 USD).

Obecnie za w pełni elektrycznego Dolphina zapłacimy około 96 800 juanów (13 874 USD). Oznacza to, że wraz z nowym rokiem średnia cena tego pojazdu wzrośnie o około 20 proc.

Zmiany w cenniku producent tłumaczy wyższymi kosztami oraz niepewną sytuacją gospodarczą. W ostatnich tygodniach w Chinach obserwowany jest wzrost zachorowań na COVID-19. Rosnąca liczba infekcji skutecznie wyhamowuje pracę fabryk.

© ℗

Previous Article

Szczere wyznanie Kamila Stocha. „Potrzebowałem takiego okresu”

Next Article

Minister klimatu: import węgla dla gospodarstw domowych także w 2023 r.

You might be interested in …

Hiszpania przekaże 6 czołgów Leopard Ukrainie do kwietnia

Najpóźniej do początku kwietnia Hiszpania przekaże siłom ukraińskim sześć czołgów Leopard 2A4, poinformował w sobotę resort obrony Hiszpanii. Morris MacMatzen / Reuters / Forum “Spodziewamy się, że pojazdy te trafią na Ukrainę na przełomie marca i kwietnia”, […]

Komentarz po sesji: Tydzień solidarnej i solidnej korekty

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 1,9 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 1,5 procent. materiały prasowe W koszyku blue chipów na plan pierwszy wybiły się […]