Biały Dom zapowiedział rozmowy nt. wspólnej produkcji broni z Ukrainą

PAP

opublikowano: 2023-11-17 21:03

Biały Dom zapowiedział w piątek, że zorganizuje w grudniu konferencję przedstawicieli władz i przemysłu USA i Ukrainy w ramach rozmów na temat wspólnej produkcji broni na Ukrainie. Jest to część starań USA, by zwiększyć produkcję uzbrojenia na potrzeby obronne Kijowa.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jak oznajmiła w oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson, w dwudniowej konferencji 6-7 grudnia wezmą udział przedstawiciele Białego Domu oraz resortów dyplomacji, obrony i handlu z obydwu krajów, jak również przedstawiciele firm zbrojeniowych.

Rozmowy mają dotyczyć “eksplorowania szans na wspólną produkcję i inną współpracę przemysłową na Ukrainie”.

“Konferencja jest częścią starań rządu USA, by znacząco zwiększyć produkcję broni, by wspierać walkę Ukrainy o wolność i bezpieczeństwo” – powiedziała Watson. Ma to być też kontynuacja rozmów rozpoczętych podczas wrześniowego międzynarodowego forum przemysłu zbrojeniowego zorganizowanego przez Ukrainę.

Previous Article

Cena złota zanotowała największy tygodniowy wzrost od października 2023 r.

Next Article

Wyraźny wzrost cen ropy. Zmiana sytuacji na rynku ropy naftowej

You might be interested in …

Ulga B+R czy IP Box? Kiedy z której można skorzystać

W jakich przypadkach i na jakich warunkach firma może oszczędzić dzięki najważniejszym ulgom na innowacje? Czy da się zastosować jednocześnie obie preferencje podatkowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się: kiedy stosować ulgę podatkową B+R a kiedy […]