Azoty Police: Polimery Police mogą mieć 166-dniowe opóźnienie

Zarząd Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police poinformował w poniedziałek o otrzymaniu 13 listopada 2023 r. przez spółkę stowarzyszoną – Grupę Azoty Polyolefins pisma od Hyundai Engineering generalnego wykonawcy projektu Polimery Police, dotyczącego rozpoczęcia procedury zmiany do umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police z dnia 11 maja 2019 roku.

Jak podano w komunikacie proponowane przez generalnego wykonawcę zmiany w umowie obejmują “przedłużenie terminu zakończenia projektu o 166 dni liczone od 31 sierpnia 2023 r.”

Zaznaczono, że proponowane przez generalnego wykonawcę zmiany w umowie nie dotyczą wynagrodzenia. “W ocenie generalnego wykonawcy powodem złożenia propozycji zmiany są zdarzenia kwalifikowane jako siła wyższa” – wyjaśniono.

Polickie Azoty poinformowały również, że propozycja zmiany poddana zostanie “gruntownej analizie i weryfikacji jej zasadności w świetle postanowień umowy, zgodnie z procedurą przewidzianą w umowie, oraz innych umów łączących spółkę stowarzyszoną z generalnym wykonawcą, a także okoliczności faktycznych”.

Polimery Police mają być największymi zakładami przemysłowymi produkcji propylenu i polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inwestycja realizowana jest przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową Grupy Azoty. Ma ona umożliwić dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynąć na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocnić niezależność energetyczno-surowcową kraju.

Jak informowała Grupa Azoty celem projektu, którego całkowity budżet to ok. 1,8 mld dol., jest budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego. Nowa instalacja Grupy Azoty będzie produkować rocznie 437 tys. ton polipropylenu i 429 tys. ton propylenu.

Previous Article

Śląsk Wrocław zdradził klucz do sukcesu w Ekstraklasie. Lider zadziwia całą Polskę

Next Article

Niewielka zmiana indeksów w USA w oczekiwaniu na dane o inflacji

You might be interested in …

Jaki kod działalności dla copywritera

Zakładając firmę należy wybrać odpowiedni kod PKD. Jaki będzie odpowiedni dla copywritera: działalność agencji reklamowych, artystyczna i literacka działalność twórcza, a może inny? Copywriter to coraz chętniej wykonywany zawód – nie bez powodu, w ten sposób można […]

Szwedzka inflacja rośnie wolniej niż oczekiwano

Alicja Skiba [email protected] opublikowano: 2023-11-14 10:43 Inflacja bazowa w Szwecji wzrosła w październiku mniej niż prognozowano. Zwiększyło się dzięki temu prawdopodobieństwo, że bank centralny jeszcze w tym miesiącu zakończy trwającą od półtorej roku kampanię zacieśniania polityki […]