Australia planuje zmniejszenie o połowę napływu imigrantów i naprawienie systemu imigracyjnego

Zmiany, które proponuje rząd Australii, mają na celu zmniejszenie rocznej liczby imigrantów do 250 tys. do czerwca 2025 r. Główne zmiany – to zaostrzenie zasad wizowych dla studentów zagranicznych i pracowników o niskich kwalifikacjach; bardziej rygorystyczne minimalne wymagania dotyczące języka angielskiego dla studentów zagranicznych oraz dokładniejsza kontrola osób ubiegających się o drugą wizę – muszą oni udowodnić, że dalsze studia wpłyną na ich rozwój naukowy bądź karierę.

Według oficjalnych danych w Australii jest około 650 tys. zagranicznych studentów, a wielu z nich posiada drugą wizę.

Plan zakłada również uproszczenie ścieżek wizowych dla migrantów posiadających „specjalistyczne” lub „niezbędne” umiejętności – np. wysoko wykwalifikowanych pracowników technologicznych – aby zapewnić im lepsze perspektywy na stały pobyt.

Imigracja w Australii osiągnęła rekordowy poziom, co powoduje zaostrzenie problemów mieszkaniowych i infrastrukturalnych. Nadal jednak brakuje wykwalifikowanych pracowników, a kraj ma trudności z ich przyciągnięciem – poinformowała w poniedziałek BBC.

Prezentując w tym dniu nową 10-letnią strategię imigracyjną, minister spraw wewnętrznych Clare O’Neil powiedziała, że system jest niepotrzebnie skomplikowany i nieefektywny oraz że wymaga „gruntownej reformy”.

W 2023 roku do Australii przybyła rekordowa liczba 510 tys. osób. Minister powiedziała, że jej rząd zmniejszy roczny napływ migracji o około 50 proc.

Previous Article

Rozczarowujący rok, niezrozumiała słabość. Za chwilę emisja akcji?

Next Article

Bilety na nową trasę do Niemiec znów w sprzedaży. Oświadczenie PKP Intercity

You might be interested in …

Notowania ropy ponownie odbiły

Znów odżyły obawy o wpływ sytuacji na Morzu Czerwonym na dostawy surowca. Ruch tankowców na tym szlaku gwałtownie spadł po tym, jak wspierani przez Iran rebelianci Huti w Jemenie wzmogli ataki na statki w regionie. […]