Arabia Saudyjska musi wydać setki miliardów dolarów na energię do 2030 r.

Projekt będzie wymagał budowy od 60 do 80 gigawatów elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii, takie jak wiatr i słońce oraz ok. 30 GW elektrowni gazowych, jak stwierdził szef ACWA power Marco Arcelli. Spółka jest zobowiązana do udziału w rozwoju energii odnawialnej, która pokryłaby 70 proc. zapotrzebowania królestwa.

Saudyjska firma energetyczna planuje budowę kilku ekologicznych elektrowni wodorowych, w tym wartej 8,5 mld USD jednostki w Neom, super nowoczesnym regionie budowanym w północno-zachodniej części kraju.

Spowolnienie w Chinach szansą

Bogaty w ropę kraj rozbudowuje nowe gałęzie przemysłu, by tworzyć miejsca pracy i rozwijać gospodarkę mniej zależną od ropy. Ambitna wizja następcy tronu księcia Muhammada bin Salmana zakłada osiągnięcie tego celu do 2030 r. To z kolei wiąże się z koniecznością przyciągania zagranicznych inwestorów do partnerstwa z takimi firmami, jak ACWA Power.

Spółka jednocześnie nie ogranicza się do działalności w kraju, ale planuje również ekspansję w Azji Środkowej i Chinach. “Możliwość spowolnienia chińskiej gospodarki tworzy wielką szansę dla firm takich, jak my, które inwestują w tamtejszą infrastrukturę” – stwierdził Arcelli.

Previous Article

Usługi we Francji odbiły z blisko trzyletniego dołka

Next Article

Wskaźniki PMI potwierdzają recesyjne trendy w gospodarce strefy euro

You might be interested in …

Biznes uniknie groźnych regulacji

Sejm nie zdąży uchwalić części krytykowanych przez przedsiębiorców pomysłów rządu i posłów koalicji. Z innych rząd po prostu zrezygnował. Przeczytaj artykuł i dowiedz się: jakie niekorzystne dla firm projekty ustaw przepadły na końcu kadencji jak […]

Polacy inwestują bardzo ostrożnie

Globalna koniunktura giełdowa pozostawia wiele do życzenia i tylko nielicznym inwestorom udaje się uchronić portfel przed negatywnymi skutkami inflacji i podwyżek stóp procentowych. Wszystko wskazuje na to, iż dynamika wzrostu cen zwalnia, ale na razie […]