Andrzej Domański: Polska powinna przywrócić 5-procentowy VAT na żywność od 1 stycznia

KZ, Bloomberg

opublikowano: 2023-11-17 09:10

Andrzej Domański, poseł i ekspert gospodarczy PO powiedział w Radiu Zet, że nowy rząd powinien zgodzić się na przywrócenie 5-procentowej stawki VAT na żywność od 1 stycznia.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jego zdaniem, podwyżka z obecnego poziomu 0 proc., stawki wprowadzonej w lutym 2022 r. w ramach działań antyinflacyjnych, powinna nastąpić ze względu na potrzeby budżetu państwa.

Andrzej Domański jest typowany na nowego ministra finansów.

Zmiana stawki jest przewidziana w projekcie budżetu, złożonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Domański dodał, że koalicjanci PO nie zgadzają się na propozycję tej partii dotyczącą wprowadzenia nieoprocentowanego kredytu hipotecznego w miejsce obecnego Bezpiecznego Kredytu 2 proc. Dlatego możliwe jest zgłoszenie nowej propozycji.

Zapowiedział również ograniczenie możliwości korzystania z wakacji kredytowych do osób, które mają wysokie koszty obsługi długu w stosunku do dochodów.

Previous Article

Amazon.com zacznie sprzedawać auta przez Internet w 2024 roku

Next Article

Alstom wychodzi z rosyjskiej spółki produkującej wagony pasażerskie

You might be interested in …

Ukraińcy nie są klientami kredytowymi

Dwa dni po wybuchu wojny w Ukrainie w Komisji Nadzoru Bankowego (KNF) odbyła się narada z przedstawicielami banków, podczas której dyskutowano m.in. o tym, jak uprościć procedurę otwierania rachunków bankowych dla uchodźców, czasami niemających nawet […]

Koniec z betonem w centrach miast

Koniec z betonem w centrach miast. To rządowa inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Resort zebrał informacje o działaniach miast mających na celu ograniczenie wykorzystania betonu i zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Podtopienia i […]