Analiza poranna – Niepokój płynący z sezonu wyników

Rafał Sadoch, analityk mBanku

opublikowano: 2023-10-25 11:36

O ile wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła blisko 1% odbicie, to jednak dziś notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy osuwają się na południe. Futures na S&P ponownie spada w kierunku wsparcia zlokalizowano powyżej 4200 pkt. Jeszcze mocniejszą przecenę zalicza technologiczny Nasdaq.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Opublikowane wczoraj po zamknięciu wyniki Microsoftu oraz Alphabetu okazały się mieszane. O ile ten pierwszy zaskoczył pozytywnie i zyskiwał w handlu posesyjnym blisko 4%, to jednak spółka matka Google wyraźnie rozczarowała. Choć zarówno zysk na akcję, jak i przychody były wyższe od oczekiwań, to inwestorów wystraszył niższy od oczekiwań wynik z działalności chmurowej. Dziś z kolei poznamy wyniki działalności Mety.

Opublikowany dziś indeks Ifo, obrazujący poziom aktywności w Niemczech wypadł lepiej od prognoz i wzrósł do 86.9 pkt. z 85.8 pkt. odnotowanych we wrześniu. Dane dają nieco lepsze światło niż wczorajsze wskaźniki PMI, które wypadły słabiej od prognoz. Z drugiej strony wiele nie pomogły też lepsze od oczekiwań wstępne odczyty PMI dla amerykańskiej gospodarki za wrzesień. W tym przypadku jednak lepsze dane wspierają rentowności, a zatem negatywne przełożenie na ceny akcji pozostaje oczywisty.

Notowania ropy wyraźnie się cofają, a baryłka WTI spada w okolice 83 USD. To już czwarta spadkowa sesja z rzędu i zawdzięczamy to złagodzeniu obaw związanych z dalszą eskalacją działań wojennych na Bliskim Wschodzie. Z tego powodu cofnęły się także notowania złota, choć cały czas pozostają blisko ostatnich szczytów.

Na rynku walutowym eurodolar wrócił wczoraj ponownie poniżej 1.06. Dziś w gronie G10 najlepiej wygląda dolar australijski po wyższych od oczekiwań danych o inflacji. Rozbudzają one oczekiwania, że w listopadzie RBA zdecyduje się na kolejną podwyżkę stóp. Zmienność jednak nie jest duża. Para USDJPY cały czas nieudanie atakuje poziom 150. Złoty lekko traci przez wzrost awersji do ryzyka i silnego dolar

Previous Article

Mapa GPW: KGHM, Text, Eurocash, Santander i One More Level w centrum uwagi

Next Article

Kurs dolara silny. Funt i euro stabilne. Sytuacja na rynku walutowym

You might be interested in …

Komentarz po sesji: Mocny tydzień WIG20

Adam Stańczak, analityk DM BOŚ opublikowano: 2023-10-13 18:33 Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się wzrostami głównych indeksów. WIG20 zyskał 0,69 procent przy 1,05 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,57 […]