Amerykańskie akcje w górę. Rośnie apetyt na ryzyko

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zanotowały wzrosty, a ogromne firmy, które są wrażliwe na zmiany stóp procentowych, odegrały istotną rolę w tej dynamicznej tendencji. Warto zaznaczyć, że referencyjne rentowności obligacji skarbowych utrzymywały się na stosunkowo stałym poziomie, znacznie poniżej ostatnich wzrostów, które wyniosły 5 proc.

Obecnie trwa sezon wyników za trzeci kwartał, a w nadchodzącym tygodniu oczekuje się, że prawie jedna trzecia spółek z indeksu S&P 500 opublikuje swoje wyniki. Spośród 118 spółek z indeksu S&P 500, które już przedstawiały raporty, aż 81 proc. przekroczyło oczekiwania analityków.

Amerykańskie indeksy zaliczyły wzrost

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 204,97 punktów, o 0,62 proc., osiągając poziom 33 141,38 punktu. Indeks S&P 500 zyskał 30,64 punktów, 0,73 proc., osiągając pułap 4 247,68 punktu, natomiast indeks Nasdaq zaliczył aprecjację o 121,55 punktów, o 0,93 proc., docierając do poziomu 13 139,88 punktu.

Wśród 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 największy wzrost odnotowały spółki użyteczności publicznej, podczas gdy jedynym sektorem, który stracił, była energetyka, na co wpłynęły spadki cen ropy.

Spora uwaga inwestorów skupi się na czwartkowej publikacji danych Departamentu Handlu dotyczących PKB za trzeci kwartał, które prawdopodobnie wykażą dynamiczny wzrost na poziomie 4,3 proc. w porównaniu do 2,1 proc. w drugim kwartale.

Warto również zaznaczyć, że w piątek Departament Handlu opublikuje kluczowy raport na temat osobistych wydatków konsumpcyjnych, który ma dostarczyć dodatkowych dowodów na spowolnienie inflacji w kierunku docelowej stopy na poziomie 2 proc. ustalanej przez Rezerwę Federalną.

Po sesji akcje Microsoftu zanotowały wzrosty po przekroczeniu szacunków co do przychodów, natomiast akcje spółki Alphabet straciły na wartości po ogłoszeniu wyników finansowych.

Previous Article

Cena złota w dół. Izrael opóźnił atak lądowy na Gazę

Next Article

Koniec boomu na kryptowaluty. Ludzi interesują już tylko memy

You might be interested in …

W bancassurance szykują się większe porządki

Nowa Rekomendacja U (a de facto zbiór rekomendacji), którą opublikowała Komisja Nadzoru Finansowego, ma zapewnić odpowiednią wartość polis, oferowanych w ramach bancassurance, w tym w ubezpieczeniach spłaty kredytu lub pożyczki (tzw. produkty CPI – credit […]

Finał prac nad ustawą o fundacji rodzinnej

Już ostatecznie wiadomo, jak mają funkcjonować polskie fundacje rodzinne. Po kilku latach pracy nad odpowiednimi przepisami zawierająca je ustawa została właśnie skierowana do podpisu prezydenta. Wejdzie w życie po trzech miesiącach od jej ogłoszenia. Według […]

Ryanair podwyższył prognozę zysku

Największa europejska tania linia lotnicza spodziewa się wyższego zysku w całym roku po udanym ostatnim sezonie podróży świątecznych, informuje Reuters. Ryanair spodziewa się obecnie 1,325-1,425 mld EUR zysku po opodatkowaniu w roku kończącym się w marcu. Wcześniej […]