Akcje Volkswagena najtańsze od kwietnia 2020 r.

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

opublikowano: 2023-10-23 10:26

Poniedziałkowa sesja przynosi wyraźną przecenę akcji koncernu Volkswagen, największego europejskiego producenta samochodów. Spadek notowań to reakcja inwestorów na rozczarowującą prognozę niemieckiej firmy, informuje Reuters.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Podczas handlu na parkiecie we Frankfurcie cena akcji Volkswagena spadła o ponad 3 proc. Ogromny udział spółki w całym europejskim sektorze motoryzacyjnym pociągnął go w dół, a zniżka sięga około pół procenta.

Volkswagen poinformował o aktualizacji swojej prognozy finansowej. W przypadku spodziewanej operacyjnej stopy zwrotu ze sprzedaży została ona obniżona z 7,5-8,5 proc. do maksymalnie 7,3 proc.

Firma ostrzegła, że wyższe koszty jej marek masowych i problemy w łańcuchu dostaw zahamowały dynamikę potrzebną w drugiej połowie roku, aby zrównoważyć stratę z tytułu zabezpieczeń w wysokości 2,5 mld EUR.

Choć w zeszłym tygodniu Volkswagen informował, że zamówienia w III kw. nie osiągnęły celów w związku ze słabym popytem, szczególnie w Europie, podtrzymał jednak swoje projekcie odnośnie dostaw i sprzedaży.

Previous Article

Problemy z eksportem wsparciem dla cen kawy

Next Article

„Indeks strachu” urósł do najwyższego poziomu od marca

You might be interested in …

Na Cytadelę Warszawską powróci życie

W stolicy powstaje jeden z największych kompleksów muzealnych w Europie. Zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się: czym będzie się charakteryzował kompleks muzealny, który powstanie na Cytadeli Warszawskiej na […]

Rosja chce zamieszać w wyborze szefa Banku Światowego

Przedstawiciel Rosji w Banku Światowym poinformował, że trwają konsultacje dotyczące innego niż zgłoszony przez USA kandydata na szefa instytucji, informuje Reuters. W lutym prezydent Joe Biden ogłosił, że kandydatem USA na szefa Banku Światowego jest Ajay Banga, były […]

Wzrost zainteresowania dolarem

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg Niepokojące doniesienia z Chin w temacie koronawirusa dają pretekst do ruchu risk-off, który zaczyna podbijać dolara. Jednocześnie perspektywa hamowania inflacji w największych gospodarkach może skłaniać część inwestorów do ponownego przeszacowania potencjalnych ruchów ze […]