Akcje Microsoftu zwyżkują po imponujących wynikach

W pierwszym kwartale fiskalnym, zakończonym 30 września, Microsoft odnotował wzrost przychodów o 13 proc. do 56,5 mld USD, co stanowiło największy wzrost w ciągu sześciu kwartałów i przewyższało średnie prognozy analityków. W oświadczeniu wydanym w dniu wtorku, firma podała, że zysk na akcję wyniósł 2,99 USD. Sprzedaż usług chmurowych Azure wzrosła o 29 proc., w porównaniu do 26 proc. wzrostu w poprzednim kwartale.

Microsoft wzbogaca swoje produkty o sztuczną inteligencję

CEO Microsoftu, Satya Nadella, przeprowadza modernizację całego pakietu produktów firmy, w tym pakietu Office, systemu Windows, oprogramowania do wyszukiwania i zabezpieczeń, dodając nowe funkcje oparte na technologii OpenAI. Partnerstwo to pozwoliło Microsoftowi przyciągnąć klientów korporacyjnych, zainteresowanych wykorzystaniem Chatu GPT i innych nowych technologii, które odpowiadają na pytania i generują treści, w swoich własnych aplikacjach. Ponadto firma testuje bardziej zaawansowaną wersję swojego oprogramowania Office, wyposażoną w usprawnioną sztuczną inteligencję.

Akcje Microsoftu notują w środę wzrost o 3,6 proc. przed otwarciem sesji, osiągając poziom 330,53 USD na zamknięciu na giełdzie w Nowym Jorku. Jeśli wzrost ten utrzyma się, będzie to największa aprecjacja od 18 lipca. W ciągu trzech miesięcy zakończonych we wrześniu akcje spółki spadły o 7,3 proc., co jest bardziej gwałtowną deprecjacją niż 3,6 proc. spadek, który miał miejsce w przypadku indeksu S&P 500 w tym samym okresie.

Przychody spółki Alphabet niższe niż oczekiwano

Dobre wyniki Microsoftu i entuzjazm inwestorów były w kontraście z wynikami konkurencyjnej firmy Alphabet. Próbuje ona nawiązać rywalizację z Azure na rynku przetwarzania w chmurze, jednak jej przychody i zyski z tej dziedziny były niższe niż prognozowano, co spowodowało spadek akcji firmy o 6,5 proc. na początku sesji. Obydwie firmy, podążające śladem Amazon.com Inc. w dziedzinie infrastruktury chmurowej, rywalizują, aby rozszerzyć swoje oferty z zakresu sztucznej inteligencji i uczynić swoje platformy bardziej atrakcyjnymi dla klientów.

Previous Article

Komisja Spraw Konstytucyjnych PE przyjęła raport w sprawie zmiany unijnych traktatów

Next Article

Morawiecki: decyzje ws. nowego przewodniczącego KNF po 14 listopada

You might be interested in …

Kurs BTC/USD najniżej od ponad 2 tygodni

Zwyżki przeważały dziś rano również na europejskich rynkach akcji (DAX +0,71 proc., CAC 40 +0,41 proc.). Ok. godz. 9:40 WIG-20 rósł dziś o 0,66 proc. Zwyżkowały również pozostałe główne indeksy GPW. Wśród składników WIG-u 20 […]

Najlepszy portfel funduszy zarobił już 18 proc.

Kilkunastoprocentowa stopa zwrotu to już standard. W środku wakacji połowa proponowanych portfeli zmieniła jednak strukturę. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Ponad 3 proc. zarobiły w lipcu cztery z […]