Acer: popyt na komputery PC powraca

Tajwańska firma, znana m.in. z szerokiego portfolio laptopów ocenia, że rynek osiągnął dno w okolicach maja tego roku i od tamtej pory zauważalna jest postępująca poprawa.

W trzecim kwartale odnotowaliśmy już wzrost liczony rok do roku. To sugeruje, że najgorszy okres dla tego segmentu jest już za nami – powiedział Jason Chen, prezes i dyrektor generalny Acera.

Potentat technologiczny jest przekonany, że rynek komputerów osobistych „wróci do normalności” do czwartego kwartału.

Spółka pochwaliła się, że w okresie lipiec-wrzesień przychody działu notebooków zwiększyły się o 19,4 proc. w stosunku do II kwartału. W tym samym okresie sprzedaż komputerów stacjonarnych zwiększyła się o 27,8 proc.

Acer – to według firmy badawczej Canalys – zajmuje obecnie piąte miejsc wśród największych światowych producentów komputerów osobistych z udziałem sięgającym 6,4 proc. Stawce przewodzi chińskie Lenovo z wynikiem sięgającym 22,9 proc. Za nim znalazły się trzy amerykańskie firmy HP (21,6 proc.), Dell (16,6 proc.) oraz Apple (11 proc.).

Według szacunków Canalys, w drugim kwartale 2023 r. światowy rynek komputerów osobistych wyhamował spadki , a łączna sprzedaż komputerów stacjonarnych i notebooków spadła o 11,5 proc. w ujęciu rocznym do 62,1 mln sztuk. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów dostawy spadły o ponad 30 proc.

Previous Article

Podaż nie oddaje inicjatywy na europejskim rynku akcji

Next Article

Frank szwajcarski najmocniejszy wobec euro od „frankogeddonu” z 2015 roku

You might be interested in …

Co decyduje o wyborze pracodawcy

Home office to już standard, kandydaci oczekują od firm innych benefitów. Na co zwracają uwagę w ogłoszeniach o pracę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się: Co wpływa na atrakcyjność miejsca zatrudnienia Co powinno znaleźć się w […]

Raport: Liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych

Wojciech Boczoń wboczon opublikowano: 2023-09-07 10:59 Liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych na koniec II kwartału 2023 r. wynosiła już 22,4 mln – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”. W okresie od kwietnia do czerwca użytkownicy […]