Orange Polska podał wyniki za IV kw. 2022 r. i zadeklarował dywidendę

Orange Polska odnotował 163 mln zł zysku netto w IV kwartale 2022 r. To o 23 proc. lepiej od konsensu prognoz analityków. Zarząd spółki zadeklarował wypłatę dywidendy w wysokości 0,35 zł na akcję.

W IV kwartale 2022 r. przychody telekomu zwiększyły się o 6,6 proc. r/r do 3,38 mld zł, a EBITDAaL o 4,1 proc. do 736 mln zł. Wynik ten jest zgodny z oczekiwaniami analityków ankietowanych przez PAP.

W całym 2022 r. firma odnotowała 12,5 mld zł przychodów, 3,1 mld zł EBITDAaL oraz 724 mln zł zysku netto.

W oddzielnym komunikacie spółka zadeklarowała wypłatę dywidendy w wysokości 0,35 zł na akcję z zysku za 2022 r. W ubiegłym roku dywidenda wyniosła 0,25 zł na walor.

© ℗

Previous Article

Onde otrzyma 26 mln EUR za roboty budowlane na Litwie

Next Article

IMS podał szacunkowe wyniki za 2022 r.

You might be interested in …

Poprawiają się nastroje konsumentów

Kupujący zamierzają mocno oszczędzać, ale w przyszłość patrzą z umiarkowanym optymizmem. Samopoczucie kupujących na początku tego roku jest lepsze niż w końcówce minionego. Barometr Nastrojów Konsumenckich GfK, czyli wskaźnik przedstawiający nastroje w zakresie postaw konsumenckich, w ostatnim […]

Obajtek: chcemy rozwijać zeroemisyjne źródła energii

Szef Orlenu został zapytany o nową elektrownię gazową, która powstaje w Grudziądzu. „To jest bardzo ważne dla Polski. Chcemy rozwijać zeroemisyjne źródła energii, czyli te zielone źródła. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest […]

To musisz wiedzieć dziś rano 20 II 2023

Stalprodukt zostanie deweloperem, popyt na pompy ciepła nie osłabnie, a obligatariusze Getin Noble Banku mają pomysł na rekompensatę. Oto co warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji na GPW.