Notowania złota na najniższym poziomie od pięciu tygodni

Notowania złota osiągnęły w środę najniższy poziom od ponad pięciu tygodni. Silniejszy kurs dolara amerykańskiego oraz dane na temat sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych wywarły presję na ceny metalu szlachetnego – podaje MarketWatch.

Chris Ratcliffe

Ceny złota zanotowały w środę spadek o 22,10 USD, czyli o 1,1 proc., docierając do poziomu 1845,30 USD za uncję na giełdzie Comex.

Notowania złota zanotowały w środę deprecjację do wielotygodniowego minimum, ponieważ rynki zareagowały na najnowsze dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Dane z Departamentu Handlu pokazały, że sprzedaż detaliczna wzrosła w styczniu o 3,0 proc., co przewyższyło oczekiwania analityków, którzy obstawiali zwyżkę o 1,8 proc.

W wyniku tych danych wielu inwestorów spodziewa się miękkiego lądowania dla amerykańskiej gospodarki, pomimo obaw o globalną recesję. Ceny złota zwyżkują natomiast przeważnie na fali niekorzystnych danych gospodarczych – pozytywne dane z kolei mają zwykle charakter impulsów prospadkowych dla notowań złota.

© ℗

Podpis: ON, MarketWatch

Previous Article

Eksperci: Rosja straciła na wojnie prawie 40 proc. czołgów

Next Article

PKP Cargo zostało sponsorem Widzewa Łódź

You might be interested in …

To musisz wiedzieć dziś rano 14 III 2023

Najważniejsze informacje dla inwestorów. 1. Mimo że deponenci banku Silicon Valley otrzymają swoje pieniądze, Fed prawdopodobnie obniży tempo podwyżek, a analitycy apelują o spokój, to rynek akcji ogarnęła panika. Więcej… 2. Średnia Przemysłowa Dow Jones traciła na zamknięciu 0,3 proc. […]

Co boom w Rainbow Tours mówi nam o całej gospodarce

Jest to o tyle interesujące, że w kraju przechodzimy największe załamanie konsumpcji i sprzedaży detalicznej od lat. Najwyraźniej jednak konsumenci przesuwają mocno wydatki z towarów w kierunku usług. Widać to po wielu wskaźnikach, nie tylko […]