Gaz potaniał do blisko 54 euro za MWh

opublikowano: dzisiaj, 16-02-2023, 09:27

Play icon

Posłuchaj

Speaker icon

W czwartek ok. godz. 9.00 gaz ziemny w holenderskim hubie TTF w kontraktach na marzec potaniał o 1,49 proc., do 53,90 euro za MWh, a w kontraktach na kwiecień o 1,01 proc., do 54,15 euro za MWh.

fot. Adobe Stock

W kontraktach majowych był tańszy zaś o 1,05 proc., z ceną na poziomie 54,265 euro za MWh.

W środę po południu gaz w holenderskim hubie TTF w kontraktach na marzec kosztował 54,5 euro za MWh. Gaz z dostawami w kolejnych miesiącach kosztował ok. 54-55 euro za MWh.

W dniu ataku Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 r., notowania gazu na TTF przekraczały 128 euro za MWh. W szczytowym momencie, w sierpniu 2022 r., ceny gazu sięgały 350 euro za MWh.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Eksperci: liczba aut elektrycznych w Polsce wzrosła w styczniu o 56 proc. rdr

Next Article

Kolejna rekomendacja

You might be interested in …

Gra na przeczekanie

Globalne rynki akcji mają za sobą tydzień podwyższonej zmienności i jednocześnie skromnych zmian indeksów budowanych na sprzecznych impulsach, odpowiedziach na dane makro i wystąpieniach przedstawicieli banków centralnych.

Daly z Fed: brak wzrostu bezrobocia w USA byłby anomalią

Mary Daly, szefowa Fed z San Francisco powiedziała, że byłaby zaskoczona gdyby działania antyinflacyjne banku centralnego USA nie spowodowały wzrostu bezrobocia, informuje Reuters. Daly powiedziała, że sprowadzenie inflacji do celu wynoszącego 2 proc. przy utrzymaniu bezrobocia poniżej […]

AT w PB odc. 43: Alior, CD Projekt, XTB, Allegro, Orlen

Zapraszamy na webinar poświęcony analizie technicznej indeksów i spółek z GPW, który odbędzie się 4 maja o godz. 10:00. Webinar poprowadzi prof. Krzysztof Borowski, znany i ceniony analityk, wykładowca SGH. Ekspert przeanalizuje wykresy WIG ciekawych jego zdaniem spółek oraz tych, […]