Akcje w USA wzrosły w środę

Amerykańskie akcje zanotowały w środę wzrost. Na aprecjację miały wpływ lepsze niż oczekiwano dane na temat sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Zwyżki nie były jednak wysokie z powodu obaw dotyczących podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną – podaje agencja Reutersa.

Flaga USA

Flaga USA

Fot. Paul Weaver/Unsplash

Zobacz także

W środę indeks S&P 500 wzrósł o 0,28 proc., kończąc sesję na poziomie 4147,61 pkt. Indeks Nasdaq zaliczył aprecjację o 0,92 proc., dochodząc do pułapu 12 070,59 pkt. Indeks Dow Jones Industrial Average poszedł natomiast w górę o 0,11 proc., docierając na koniec sesji do poziomu 34 128,05 pkt.

Akcje Taiwan Semiconductor Manufacturing, które są notowane w Stanach Zjednoczonych, zaliczyły w środę spadek o 5,3 proc. w reakcji na zmniejszenie udziału w tym producencie chipów przez Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.

Środowy raport amerykańskiego Departamentu Handlu wykazał, że sprzedaż detaliczna wzrosła w styczniu o 3 proc., co przewyższyło oczekiwania analityków, którzy prognozowali zwyżkę o 1,8 proc.

Ceny złota znalazły się na najniższym poziomie od pięciu tygodni. Na co wpływ miały, poza optymistycznie nastrajającymi inwestorów danymi o sprzedaży detalicznej, silniejsze notowania dolara amerykańskiego.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

Ceny ropy zanotowały spadek

Next Article

Nie żyje honorowy prezes Toyoty. Marka była dla niego całym życiem

You might be interested in …

Marketing społecznościowy: jak robić to z głową

Social media dla wielu użytkowników są najważniejszą częścią cyberprzestrzeni. Ich rola zmieniała się na przestrzeni lat – na początku było to miejsce wirtualnych spotkań dla znajomych, dziś jest to potężne narzędzie marketingu. Firmy, wiedząc o […]