Po niespokojnym handlu wzrosła cena złota

Po tym jak w poniedziałek wycena kontraktów terminowych na złoto zeszła do najniższego poziomu od pięciu tygodni, we wtorek podjęte zostały próby odreagowania, choć ostateczny zysk okazał się mało satysfakcjonujący.

Adobe Stock

Nerwowość na rynku szlachetnego metalu wywołał najnowszy odczyt o inflacji w amerykańskiej gospodarce. Co prawda ponownie spadła, ale znacznie słabiej niż zakładano, co grozi utrzymaniem przez Fed agresywnej polityki pieniężnej i przedłużeniem cyklu podwyżek stóp procentowych. A to oznacza, że złoto ponownie może zostać odstawione na bok, gdyż podążające za stopami rentowności obligacji gwarantują może, nie wyższy, ale jednak bezpieczny zysk.

Inwestorzy nie mogli ostatecznie zdecydować się w którym kierunku pchnąć notowania złota. Zwyciężyła chciwość, choć wzrost był niemal symboliczny. Pomogło osłabienie dolara, w którym metal jest wyceniany.

Na finiszu sesji na Comex, kontrakty terminowe na złoto z opcją dostawy w kwietniu drożały o 1,90 USD, zyskując 0,1 proc. do poziomu 1865,40 USD za uncję.

© ℗

Previous Article

Jak z danych GUS nagle wyłoniła się recesja

Next Article

KNF poleciła Pekao Bankowi Hipotecznemu opracowanie planu naprawy

You might be interested in …

Mały zespół, duży sukces

Dlaczego większość biznesów upada przed trzecią rocznicą powstania, a tylko nieliczne trwają przez dziesiątki lat? Eksperci od dawna próbują odkryć sekret długowieczności firm. Według Jima Collinsa tkwi on w osobowości liderów. Jeśli szefowie są zarazem […]

Ropa najdroższa od dwóch tygodni

Czwartkowe notowania na rynku ropy zakończyły się zwyżką. Cena surowca wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch tygodni. Nad obawami górę tym razem wzięły nadzieje związane z szerszym otwarciem chińskiej gospodarki. fot. Bloomberg W czwartek uzasadnieniem dla odbicia wyceny „czarnego […]