Odwaga w cenie

W czasach wymagających od biznesu dużej elastyczności oraz oparcia swojej działalności na realnych wartościach coraz większego znaczenia w zarządzaniu nabiera strategia employer brandingowa. Widzimy, że w Polsce od kilku lat przewagę na rynku pracy zyskują firmy, które oprócz poczucia stabilności dbają o różnorodność, inkluzywność, a w swojej kulturze organizacyjnej uwzględniają także obszary związane z wrażliwością na drugiego człowieka, np. dbałość o dobrostan pracowniczy. Takie podejście pomaga kształtować silną więź pomiędzy pracownikami różnych szczebli a pracodawcą i przyciąga najlepszych kandydatów. Mogliśmy to obserwować na przykładzie zgłoszeń do konkursu Siła Przyciągania, w którego kapitule, dzięki uprzejmości redakcji „Pulsu Biznesu”, zasiadałem po raz pierwszy.

SŁAWOMIR RONKOWSKI dyrektor komunikacji wewnętrznej i CSR, LPP

SŁAWOMIR RONKOWSKI dyrektor komunikacji wewnętrznej i CSR, LPP

Oceniając w dziewięciu kategoriach przeszło 100 praktyk, dało się zauważyć, że coraz więcej firm dostrzega potencjał wzmacniania kultury organizacji nastawionej na różnorodność, której elementem jest angażująca komunikacja, ukierunkowana na zróżnicowane grupy kandydatów, neutralizująca stereotypowe myślenie czy uprzedzenia. Różnorodność staje się dziś atutem zespołów. Widać też, że działania z zakresu well-being i work-life balance są już stałym elementem w firmach, które rozumieją ich dalekosiężne korzyści. Teraz czekamy na przełamanie schematów i świeże pomysły w kolejnej edycji konkursu.

Analizując tegoroczne projekty, dostrzegliśmy również dbałość o zagwarantowanie odpowiedniej motywacji zespołów. Wyzwaniem dla szefów HR są działania służące zachowaniu wysokiego poziomu retencji pracowników. Dlatego dobrym kierunkiem jest tu holistyczne podejście do stworzenia palety właściwie opomiarowanych inicjatyw na każdym szczeblu organizacji i stosowanie komunikacji dopasowanej do różnych grup odbiorców.

Pozytywnie zaskoczyła nas kategoria onboardingu, w której dostrzegłem spory potencjał. Królowały tu nowoczesne narzędzia wymagające jednak skorelowania wielu działań w organizacji, ale w efekcie przynoszące zadowolenie nowych pracowników przy jednoczesnej optymalizacji kosztowej. W kategorii kampanii employer brandingowych dominowały znane brandy. Na szczególną uwagę zasługują te, które stawiają na naturalność i lekkość pomysłów oraz na kreatywny buzz marketing skierowany do kandydatów.

W gronie jury odbyliśmy merytoryczną podróż po strategiach przyciągania pracowników. W tej drodze liczy się pomysł i jego realizacja poparta mierzalnymi wynikami. Ale tym, co decyduje o sukcesie, jest odwaga, by tworzyć nieszablonowe projekty, które wyróżniają się na rynku pracy, czego gratuluję laureatom konkursu Siła Przyciągania.

© ℗

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA KONKURSU

Previous Article

Wiadomo, dlaczego Łukasz Piszczek nie zostanie asystentem Fernando Santosa. Jest nowy kandydat

Next Article

Działania pracodawców muszą wynikać z potrzeb firmy i branży

You might be interested in …

Już wiadomo, kto kupi majątek Go Sportu

Choć Sportano udało się doprowadzić do dogrywki w walce o majątek po upadłej sieci sklepów sportowych, to ostatecznie powiedziało pas. We wtorek zaplanowana była aukcja majątku po upadłej sieci sklepów Go Sport. Doprowadziła do niej determinacja Sportano, które zakwestionowało dokonany […]

Nie żyje Paweł Prokop, wiceprezes Comarchu

Zmarł Paweł Prokop, wieloletni wiceprezes Comarchu, szef rady nadzorczej Cracovii. Przez całą karierę zawodową związany był z Comarchem. Jako wiceprezes odpowiadał za sektor publiczny. W firmie przepracował blisko 30 lat. Paweł Prokop od lat wspierał […]

4Mass szykuje akwizycję w kosmetykach

Kurs notowanego na NewConnect 4Massu, producenta m.in. lakierów hybrydowych Claresa i asortymentu pod markami własnymi, dostał pod koniec piątkowej sesji, 2 czerwca, impuls do kilkuprocentowego wzrostu. Kapitalizacja sięgnęła dzięki temu poziomu 80 mln zł. To […]