MFW: ukraińska gospodarka będzie potrzebowała w tym roku 40-48 mld dolarów

Zdaniem dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliny Georgiewej Kijów będzie potrzebował w tym roku 40-48 mld dolarów, żeby gospodarka kraju mogła funkcjonować, poinformowała agencja Ukrinform.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW)

fot. Andrew Harrer/Bloomberg

Występująca na konferencji prasowej Georgiewa stwierdziła, że w proces wspierania gospodarki wojennej Ukrainy zaangażowane są również Stany Zjednoczone i Unia Europejska. “Jestem pełna podziwu dla władz Ukrainy” – powiedziała.

Jak donosi Ukrinform, w poniedziałek rozpoczęły się rozmowy misji MFW kierowanej przez Gavina Graya z ukraińskimi władzami. Fundusz przygotowuje wieloletni pakiet pomocowy o wartości 16 mld dolarów, który ma być katalizatorem dla szerszej pomocy finansowej. Rząd w Kijowie, który w grudniu uzyskał porozumienie w sprawie tymczasowego, czteromiesięcznego programu monitorowania, stara się o pełny pakiet pożyczkowy.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

5 gorących spółek na NewConnect 14 II 2023

Next Article

PKO BP: w tym roku PKB Polski wzrośnie o 0,1 proc.

You might be interested in …

Zarządzający OFE traił do władz spółki z GPW

Grzegorz Zubrzycki, wieloletni zarządzający i wiceprezes w PTE Allianz Polska, został powołany na wiceprezesa OT Logistics. Zobacz także Menedżer jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ma licencję maklera i doradcy inwestycyjnego. Od marca 2006 do stycznia 2023 r. pracował […]