Kreatywność i oryginalność zyskują na wartości

Siłę Przyciągania od lat mam zaznaczoną w kalendarzu jako jeden z tych projektów ze świata HR-u, który jest moim absolutnym „must see”. Tym razem jednak nie byłem tylko jego biernym obserwatorem, ale także aktywnym uczestnikiem procesu obrad kapituły konkursowej, do której trafiło prawie sto zgłoszeń z firm każdej chyba wielkości i z każdego zakątka Polski. Zgłoszeń najróżniejszych, promujących dobre praktyki na rynku pracy – tych bardziej i nieco mniej wyróżniających.

ADAM MARONA sales team manager, Grupa OLX

ADAM MARONA sales team manager, Grupa OLX

Pod finalne obrady trafili najlepsi z najlepszych, a w efekcie niejednokrotnie przyszło nam żywo nadyskutować się przed wskazaniem laureata. Szczególnie wrażliwi byliśmy na punkcie efektywności działań, oryginalności i wyróżnialności zgłoszeń. Wisienką na torcie mógł być efekt „wow”, o który z biegiem lat jednak coraz już trudniej. I to tu warto zwrócić uwagę, że świadomie zrezygnowaliśmy nagrodzenia uczestników w niektórych kategoriach. Wbrew pozorom nie chodziło o kandydatury niespełniające naszych wymagań. Bardziej natomiast o to, że mieliśmy poczucie „że to wszystko już było”.

Niewątpliwie na pierwszy plan, niezależnie od wielkości firmy składającej swoją aplikację konkursową, wysuwały się projekty z obszaru, który od lat zyskiwał na popularności, a aktualnie jest już jednym z najżywiej dyskutowanych w branży. Pracodawcy działający na polskim rynku coraz chętniej angażują się w budowanie środowisk różnorodnych i wspierających akceptację, a zgłoszone projekty dotyczące właśnie Diversity & Inclusion naprawdę robiły wrażenie.

Projekty onboardingowe były tak znakomite, że ogłoszenie wyników musiało wywołać niemałą sensację, bo wskazaliśmy aż dwóch zwycięzców. Co zawsze urzeka, to podejście „liczy się pomysł a nie budżet”. Kreatywność wielokrotnie zyskiwała przewagę nad drogimi w egzekucji wdrożeniami i po raz kolejny okazało się, że często niekoniecznie kosztowna, acz błyskotliwa idea umożliwia osiągnięcie sukcesu.

W imieniu całego zespołu OLX Praca zaangażowanego w projekt Siły Przyciągania Pulsu Biznesu serdecznie gratuluję laureatom i zwycięzcom i życzę powodzenia w rekrutacjach prowadzonych w 2023 roku. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

© ℗

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA KONKURSU

Previous Article

Nastroje w małych firmach w USA poprawiły się

Next Article

Kombinat Konopny zebrał 4,5 mln zł w niecałe 3 godziny

You might be interested in …

Orlen: Rosja wstrzymuje dostawy ropy do Polski rurociągiem Przyjaźń

Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski rurociągiem Przyjaźń, dowiedział się w sobotę PAP od Orlenu. Spółka jednocześnie zapewnia, że jest w pełni przygotowana na taką sytuację, a surowiec może być sprowadzany drogą morską. Wstrzymanie dostaw nie będzie mieć zatem wpływu na zaopatrzenie […]