USA przygotowują Australię do wojny z Chinami

“Stany Zjednoczone nie przygotowują się do wojny z Chinami. USA przygotowują Australię do wojny z Chinami” – oświadczył były australijski dyplomata John Lander w wywiadzie dla dziennika “Global Times”, wydawanego przez Komunistyczną Partię Chin.

Lander, który pracował w latach 70. w australijskim Departamencie Spraw Zagranicznych, wyraził opinię, że winą Waszyngtonu są obecne napięcia w Azji południowo-wschodniej.

Oświadczył: “Militaryzacja północnej Australii jest moim zdaniem zaplanowana tak, aby umożliwić to, aby Australia faktycznie była na wojnie z Chinami w pewnym momencie, w niezbyt odległej przyszłości, podczas gdy Ameryka będzie trzymała się z boku”.

Były australijski dyplomata podkreślił: “Mamy sojusz z USA po to, by czuć się bezpieczni. Ale to już od dawna nie służy temu celowi. Gdyby Australia przeciwstawiła się USA, znaleźlibyśmy się w kłopocie z powodu potencjalnej destabilizacji”.

Australijski portal news.com.au odnotowuje, że Pekin “podchwycił” słowa Landera, by przedstawić Australię jako “Ukrainę Azji południowo- wschodniej”

© ℗

Previous Article

Ukraina: czas odciąć Rosję od światowego systemu finansowego

Next Article

Śmieciowy rajd na giełdach

You might be interested in …

Niemcy mogą uniknąć recesji zimą

Niemiecka gospodarka była w stagnacji w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Jak wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego PKB w skali całego 2022 r. wzrósł o 1,9 proc., co może oznaczać, że największa europejska gospodarka może uniknąć recesji w zimie. Fot. Achim Scholty/Pixabay Wzrost […]

Atak dronów na rafinerie w Rosji

W środę doszło do ataku dronów na dwie rafinerie znajdujące się 65-80 km na wschód od największego rosyjskiego terminalu eksportowego w Noworosyjsku, informuje Reuters powołując się na wypowiedzi przedstawicieli rosyjskich władz. Z informacji przekazanych przez gubernatora Kraju Krasnodarskiego, Weniamina Kondratiewa wynika, […]

Notowania złota zwyżkują

Ceny złota przedłużyły wzrosty do czwartej sesji w środę, ponieważ oczekiwania na wolniejsze podwyżki stóp procentowych w USA obniżyły rentowności obligacji skarbowych, jednocześnie podnosząc notowania złota do nowego ośmiomiesięcznego szczytu – podaje agencja Reutersa. Bloomberg Creative Photos Notowania złota wzrosły […]