Włochy: Zakaz rozrzucania konfetti z plastiku w Wenecji

Władze Wenecji, gdzie od tygodnia trwa karnawał, wprowadziły w sobotę zakaz rozrzucania konfetti i kolorowych serpentyn z plastiku podczas zabaw. Za naruszenie tego przepisu grozi kara od 25 do 500 euro.

To kolejne włoskie miasto, które postanowiło ograniczać zużycie plastikowych artykułów, przeznaczonych do zabawy. W kilku innych nie można puszczać balonów.

Rozporządzenie w sprawie zakazu zabaw z plastikiem podpisał burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro. Zaznaczył w nim, że władze miasta zaangażowane są w działania w ramach kampanii na rzecz ochrony środowiska. Odnotował zarówno starania o to, by nie zanieczyszczana była woda w weneckich kanałach, jak i o wizerunek miasta.

Celem rozporządzenia, wyjaśniono, jest zwłaszcza troska o historyczne centrum Wenecji, jedno z najważniejszych takich miejsc na świecie, uznane i chronione przez UNESCO.

Władze weneckie zaapelowały do uczestników karnawału o uważne czytanie etykietek kupowanych artykułów przeznaczonych do zabawy oraz do sprzedawców, by mieli na uwadze nowe przepisy.

© ℗

Previous Article

Oto największy problem Kamila Stocha. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę

Next Article

Doradca prezydenta Ukrainy: tylko 9 proc. światowych firm odeszło z Rosji

You might be interested in …

Efekt pandemii słabnie. Dobre wyniki kanadyjskich linii lotniczych

Kanadyjski przewoźnik lotniczy, linie Air Canada, zwiększył możliwości zaspokojenia silnego popytu na podróże. Nastąpiło to po tym, jak największe kanadyjskie linie lotnicze odnotowały w piątek mniejszą niż oczekiwano kwartalną stratę – podaje agencja Reuters. Samolot linii lotniczej Air […]

Polska stała się europejskim centrum Lexusa

Polska jest największym dla Lexusa rynkiem w Europie. To również w Polsce odnotowano trzycyfrowy, największy na Starym Kontynencie, wzrost popularności aut tej marki. Między styczniem a końcem kwietnia 2023 r. w Polsce sprzedano 3456 samochodów Lexusa. To najlepszy wynik […]