Fundusz Trójmorza obejmie mniejszościowy pakiet akcji R.Power za 150 mln EUR

Fundusz Trójmorza, którego współzałożycielem i głównym inwestorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego zainwestuje 150 mln EUR w spółkę R.Power i obejmie mniejszościowy pakiet jej akcji, wynika z opublikowanego w piątek komunikatu.

R.Power to spółka z branży OZE. Prowadzi lub buduje obecnie elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 500MWp w Polsce i Portugalii.

W piątkowym komunikacie zarząd polskiej spółki poinformował o zawarciu umowy inwestycyjnej R.Power, jego akcjonariuszami spółką celową utworzoną przez fundusz Three Seas Initiative Investment Fund S.A. SICAV-RAIF (“3SIIF”).

– W oparciu o postanowienia Umowy 3SIIF zainwestuje 150.000.000,00 EUR (…) w Spółkę i obejmie mniejszościowy pakiet akcji Spółki. W wyniku transakcji dotychczasowi akcjonariusze Spółki zachowają pakiet większościowy i będą nadal kierować Spółką, a 3SIIF zachowa opcję dalszego zwiększenia inwestycji do łącznie 250.000.000,00 EUR – głosi komunikat.

Warunkiem zawieszającym umowy jest wyrażenia zgody przez Prezesa UOKiK na koncentrację.

Spółka informuje, że pieniądze z objęcia nowych akcji zostaną przeznaczone głównie na realizację kolejnych faz rozwoju grupy R.Power w Polsce oraz na rynkach europejskich takich jak Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Rumunia i Włochy.

Pod koniec stycznia na stronie UOKiK pojawiła się informacja, że Three Seas Initiative Investment Fund SA SICAV-RAIF z Luksemburga zgłosił zamiar przejęcia kontroli nad R.Power.

© ℗

Podpis: DI

Previous Article

FC Barcelona szuka chętnych na obligacje

Next Article

Rafako złożyło w sądzie wniosek o postępowanie ws. zmiany układu z wierzycielami

You might be interested in …

Starzenie się społeczeństwa to nie wyrok

Na te pytania staramy się odpowiedzieć w raporcie pt. „Koniec dywidendy demograficznej. Inflacja i stagnacja czy adaptacja technologiczna?”, przygotowanym przez SpotData i GRAPE. Nasza odpowiedź brzmi: zmiana demograficzna niesie wiele zagrożeń, ale też wiele szans. […]