FC Barcelona szuka chętnych na obligacje

Jeden z najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie, katalońska FC Barcelona zamierza sprzedać dług pozyskując tą drogą środki na sfinansowanie przebudowę i remont swojego stadionu, informuje Bloomberg.

FC Barcelona (Camp Nou)

FC Barcelona (Camp Nou)

Revierfoto / imago sport / Forum

Według źródeł agencji, przewodzący stawce La Liga klub chce zdobyć 1,5 mld EUR od prywatnych inwestorów. Poszukuje zainteresowanych długoterminowym finansowaniem na amerykańskim rynku ofert prywatnych.

Plan finansowy ma składać się z trzech transz po 500 mln EUR obligacji uprzywilejowanych z terminem zapadalności w latach 2032, 2045 i 2052.

Transakcją emisji obligacji mają zarządzać banki Goldman Sachs Group i JPMorgan Chase, choć oba podmioty nie potwierdziły jeszcze tych doniesień.

Za pozyskane środki FC Barcelona planuje przebudować swój legendarny stadion Camp Nou oraz zbudować nowe obiekty w ramach szerszego projektu znanego jako Espai Barca.

Klub już wcześniej korzystał w takiej formie z amerykańskiego rynku pozyskując w przeszłości 525 mln EUR, dla których zabezpieczeniem były przychody z transmisji.

Od początku obecnego sezonu, czołowym piłkarzem FC Barcelona jest Robert Lewandowski, który przeszedł do „Dumy Katalonii” z Bayernu Monachium. Prowadzi on w klasyfikacji najlepszych strzelców z 14 golami i 4 asystami. Barca natomiast znajduje się na czele tabeli po 20 kolejkach z dorobkiem 53 pkt wyprzedzając drugi Real Madryt o 8 punktów. Trzeci w zestawieniu Real Sociedad ma już 14 punktów straty.

© ℗

Previous Article

Karuzela nazwisk w Japonii

Next Article

Fundusz Trójmorza obejmie mniejszościowy pakiet akcji R.Power za 150 mln EUR

You might be interested in …

Ciekawe ruchy inwestorów na rynku ropy przed spotkaniem OPEC+.

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się około 3-procentowymi przecenami. Tym samym, notowania ropy naftowej zniwelowały praktycznie cały ruch wzrostowy który pojawił się wcześniej w ciągu bieżącego tygodnia. Dziś rano ceny ropy poruszają się w konsolidacji w okolicach […]

Gra CD Projektu z zielonym światłem w Chinach

„Gwint: Wiedźmińska gra karciana” otrzymała akceptację chińskiego regulatora, ale CD Projekt wycofuje tytuł z tego rynku. W środę chiński regulator ds. prasy i publikacji wydał zgodę na dopuszczenie na krajowy rynek 44 zagranicznych gier. Wśród nich znalazła […]