BoA: z funduszy akcji odpłynęło 7,4 mld USD

Bank of America poinformował, że w ostatnim tygodniu pieniądze odpływały z funduszy akcji i napływały do funduszy obligacji, donosi Reuters.

Bank of America poinformował w piątek, że odpływ z funduszy akcji wyniósł w ostatnim tygodniu 7,4 mld USD i taki sam napływ pieniędzy zanotowały fundusze obligacji. Był to już szósty z rzędu napływ pieniędzy do tych funduszy.

– Uważamy, że obligacje mają przed sobą trudną dekadę ale jak na razie daja dodatni zwrot w 2023 roku – napisał w raporcie Michael Hartnett, strateg BofA.

Fundusze chińskich spółek zanotowały w ostatnim tygodniu odpływ 3,1 mld USD, największy od marca 2022 roku. Fundusze europejskich spółek opuściło 0,7 mld USD. Fundusze akcji spółek technologicznych zanotowały napływ 1 mld USD, pierwszy od 11 tygodni.

Analitycy zwrócili uwagę, że wzrost cen akcji i obligacji spowodował iż inwestorzy zaczęli rok w bardzo dobrych nastrojach. Powodem może być najlepsze od 32 lat rozpoczęcie roku dla giełdowych graczy stosujących portfel 60 proc. obligacji /40 proc. akcji.

Indeks rynków akcji MSCI World wzósł już o 6 proc. w tym roku. Globalny indeks obligacji zyskał 2,0 proc.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

Rekordowy deficyt w handlu Wlk. Brytanii z UE

Next Article

Rynek już czeka na dane o inflacji

You might be interested in …

Wyczekiwanie na dane z rynku pracy w USA

W obliczu globalnej niepewności gospodarczej i pojawienia się na nowo nastrojów risk-off, notowania złota odbijają w górę. Kruszec ten obecnie jest wyceniany na około 1840 USD za uncję. Dla wielu inwestorów, złoto jest tzw. bezpieczną przystanią – czyli aktywem, które […]