TikTok zidentyfikował rosyjską sieć dezinformacji

TikTok poinformował o wykryciu sieci dezinformacji działającej przez jego aplikację, która od lata ubiegłego roku forsowała rosyjską propagandę ponad 130 tys. użytkowników w Europie, donosi Reuters.

TikTok ustalił, że sieć składająca się z ok. 1,7 kont działała z Rosji, a jej celem byli głównie użytkownicy aplikacji w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Od lipca 2022 roku propagowała antyukraińskie treści przekazując je rzekomo z lokalnych kont.

fot. Istockphoto

fot. Istockphoto

Reuters pisze, że informacja o sieci dezinformacji znalazła się raporcie przedstawionym przez TikToka w ramach Kodeksu Postępowania w Zakresie Zwalczania Dezinformacji, dobrowolnego zobowiązania platform internetowych do walki z propagacją nieprawdziwych informacji w Internecie.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

PIE: spowolnienie gospodarcze nie prowadzi do wzrostu upadłości firm

Next Article

CBRE: popyt na biura w Warszawie wrócił do poziomu sprzed pandemii

You might be interested in …

Kazimir: wysokie stopy EBC pozostaną na dłużej

Peter Kazimir, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego uważa, że wysokie stopy procentowe w strefie euro mogą obowiązywać przez dłuższy czas niż się obecnie przewiduje, donosi Reuters. Peter Kazimir fot. Christian Wind/Bloomberg Kazimir twierdzi, ze najwcześniej we […]