W styczniu sprowadzono do Polski o 4,4 proc. mniej używanych aut

We styczniu br. zarejestrowano w Polsce ponad 58 tys. sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów osobowych i dostawczych o dmc do 3,5 t, co oznacza spadek o 4,4 proc. rdr – wynika z danych Instytutu Samar. Dodano, że to trzeci miesiąc z rzędu z wynikami poniżej 60 tys. sztuk.

Jak poinformował we wtorek Samar, w styczniu br. zarejestrowano w Polsce 58 390 sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów osobowych i dostawczych o dmc do 3,5 tony, co oznacza spadek na przestrzeni roku o 4,4 proc. To trzeci miesiąc z rzędu z wynikami poniżej 60 tys. sztuk. – podano.

fot. Bloomberg

fot. Bloomberg

Z danych Samaru wynika, że do Polski wjeżdżają coraz starsze pojazdy, choć w samym styczniu rekordu nie było. Średni wiek importowanych aut w pierwszym miesiącu roku wyniósł 12,92 roku. Decydujący wpływ na taki wynik miał rekordowy wiek aut osobowych, który przekroczył 13 lat (13,03), a w przypadku silników benzynowych po raz kolejny zbliżył się do poziomu 14 lat (13,88 roku).

Najpopularniejszym źródłem importu aut do Polski są nadal Niemcy, Francja, Belgia i Holandia. Na piątym miejscu pozostają Stany Zjednoczone.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Trener skoczków narciarskich straci pracę. Powody są jasne

Next Article

MFiPR: nie ma zagrożenia dla pieniędzy z polityki spójności, mamy zaliczki, ruszają konkursy

You might be interested in …