PKP Intercity od 1 marca obniża ceny biletów. Znamy szczegóły

Ceny biletów na PKP spadają

Jak podkreślono, ceny biletów wracają tym samym do poprzedniego poziomu, sprzed 11 stycznia, kiedy wszedł w życie nowy cennik.

Polecamy:

Zwiększenie rekompensaty dla PKP Intercity

“Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dot. świadczenia usług publicznych (PSC, z ang. Public Service Contract)” – podało PKP Intercity.

Przewoźnik poinformował ponadto, że w ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych, obniżone zostają także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu.

Będzie możliwość zwrotu środków

Spółka przekazała, że osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia br. otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.

KW

Czytaj dalej:

Previous Article

Bilety PKP Intercity potanieją

Next Article

Poznaliśmy plany Kamila Stocha na najbliższe dni. W ten sposób ma wrócić do formy

You might be interested in …

Podatek od darowizn na cele charytatywne. Morawiecki reaguje

Podatek od zrzutki  W trakcie prac nad dokumentem mającym podwyższyć kwoty wolne, posłowie zgłosili poprawkę, która znacznie komplikuje sytuację osób fizycznych zbierających pieniądze w publicznych zbiórkach. Pomysł zakłada, że zbiórki publiczne i crowdfundingowe będą opodatkowane. […]

Likwidacja rolnictwa w Holandii?

UE pozwala rządowi Holandii oferować rolnikom do 120% wartości gospodarstwa, co jest zawyżoną wartością, która normalnie byłaby uważana za “nielegalną zachętę rządową”. https://www.reuters.com/world/europe/eu-okays-161-bln-dutch-govt-buy-out-farmers-reduce-nitrogen-2023-05-02/ Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że zatwierdziła dwa holenderskie plany o łącznej […]