Kłopoty Dreamlinerów. To kolejna sytuacja, że samolot zawrócił do Warszawy

Zawrócony samolot kierujący się do Zanzibar 

Boeing 787 miał usterkę wskaźnika instalacji przeciwoblodzeniowej. – Rejs będzie kontynuowany tą samą maszyną lub, w przypadku braku możliwości szybkiej naprawy tej usterki, pasażerowie przesiądą się do innego Dreamlinera i będą kontynuować swoją podróż do Zanzibaru – przekazał w rozmowie z IAR Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT. Samolot, który udawał się na Zanzibar w związku z problemem został zawrócony na Lotnisko Chopina w Warszawie. 

Wczoraj doszło też do lotniczego incydentu w przypadku Dreamlinera na trasie Warszawa-Nowy Jork. Po godzinie 17 Boeing wzbił się w powietrze ze stolicy Polski, następnie niedaleko Szwecji obrał kurs powrotny. Łącznie po 2,5 godzinach lotu pasażerowie wrócili na Lotnisko Chopina. 

Sobotnia usterka 

– Usterka zapasowego ‘sztucznego horyzontu’ powodem powrotu na Lotnisko Chopina Dreamlinera SP-LRB. Po zabudowaniu nowego komponentu samolot będzie kontynuował rejs LO26 na Lotnisko JFK – pisał w sobotę rzecznik PLL LOT. 

Lot zaplanowano na dziś na godzinę 16.50. Pasażerowie mogą liczyć w ramach rekompensaty na hotel z posiłkiem i inne świadczenia. 

GW

Previous Article

Ulga dla podróżujących PKP. W przyszłym tygodniu poznamy obniżki cen biletów

Next Article

Thomas Thurnbichler dumny z postawy Piotra Żyły. Trener zachował się wyjątkowo

You might be interested in …

Na Wschodzie pozostało 2 mln. Polaków

Obawa przed infekcją komunizmem zaważyła na reorganizacji Europy Wschodniej. Rosja została wykluczona z Konferencji Pokojowej. Wilson zamierzał izolować bolszewików a marszałek Foch zapowiedział budowę kordonu sanitarnego z krajów buforowych separując tym samym Rosję sowiecką od […]

ONET i Pan poseł trochę sie chyba zapędzili

Niemiecki Onet znów rozrabia. Przed chwilą przeczytałem tekst mający w chyba zamyśle skompromitowanie Jarosława Kaczyńskiego i wskazanie zasług posła Cezarego Tomczyka z PO. Jednak po uważnej tego tekstu lekturze widzimy, że jest dokładnie odwrotnie. Z […]