Wiceszef MSW Wielkiej Brytanii: Polska jednym z naszych najbardziej zaufanych sojuszników

Polska stała się jednym z najbardziej zaufanych sojuszników Wielkiej Brytanii, a jej działania wzmacniają też brytyjskie bezpieczeństwo – ocenił brytyjski wiceminister ds. bezpieczeństwa Tom Tugendhat po wizycie w Polsce.

fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum

W komunikacie wydanym w piątek przez brytyjskie MSW podano, że Tugendhat był w Warszawie, aby pogłębić partnerstwo w dziedzinie bezpieczeństwa pomiędzy Wielką Brytanią a Polską i wskazano, że Polska jest strategicznym partnerem wspierającym Ukrainę w pokonaniu Rosji.

Przekazano, że Tugendhat spotkał się z polskim ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim, z którym rozmawiał na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przestępczości gospodarczej i bezpieczeństwa, a także z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro, z którym omawiał wspólne działania obu krajów w celu zapewnienia, że sprawcy zbrodni wojennych na Ukrainie zostaną postawieni przed sądem, w tym kwestię ustanowienie hybrydowego trybunału ds. zbrodni agresji.

Tugendhat spotkał się również z posłami na Sejm i odwiedził Centrum Pomocy Dokumentowania Zbrodni Wojennych, prowadzone przez ukraińską organizację pozarządową OPORA.

Jak podkreślono w wydanym komunikacie, Wielka Brytania, podobnie jak Polska, z całego serca wspiera rząd Ukrainy w gromadzeniu dowodów rosyjskich zbrodni wojennych i jest zaangażowana w pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności za jej zbrodnie na Ukrainie.

“Granice i bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii są wzmacniane przez naszych polskich przyjaciół. Spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych Kamińskim i ministrem sprawiedliwości Ziobro uświadomiło nam głębię naszego partnerstwa. Na wschodniej granicy demokratycznej Europy, a także w cyberprzestrzeni, Polska stała się jednym z naszych najbardziej zaufanych sojuszników. Mamy nawzajem swoje poparcie” – oświadczył Tugendhat. Natomiast mówiąc o wizycie w Centrum Pomocy Dokumentowania Zbrodni Wojennych powiedział, że “rosyjskie zbrodnie wojenne są plamą na duszy Europy, która będzie trwać przez dziesięciolecia”.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

MF projektuje nowe regulacje dla obrotu paliwami

Next Article

Notowania złota osiągnęły ponad 3-tygodniowe minimum

You might be interested in …

Kasyna w Makau miały najgorszy rok od 18 lat

Tak słabego roku jak 2022, kasyna w Makau nie odnotowały od niemal dwóch dekad. Z uwagi na restrykcyjną politykę covidową prowadzoną do grudnia przez chińskie władze, przez większą część roku stały w dużej mierze puste, donosi Bloomberg. Paul Yeung/Bloomberg Agencja powołując […]

Kierowcy zawodowi mają dosyć dzikich parkingów

Według różnych szacunków na polskim rynku brakuje przynajmniej 150 tys. osób gotowych do pracy w charakterze kierowcy zawodowego. Jeszcze kilka lat termu kadrową lukę szacowano na 100 tys. wakatów. Problem postępuje, mimo że praca kierowcy […]