Drogo, drożej i jeszcze mniej. Uwielbiane produkty padły ofiarą nowego zjawiska

“Ptasie Mleczko” waży mniej 

Od jakiegoś czasu kupując “Ptasie Mleczko” musimy wiedzieć, że dostajemy go mniej, niż było to wcześniej. Lotte Wedel postanowił obniżyć masę produktu z 360 g na 340 g. Co było tego powodem? 

Firma wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że musiała podjąć takie kroki ze względu na wzrost cen surowców używanych w produkcji, tj. mleka, cukru, masła, ale także opakowań.

“W drodze licznych badań konsumenckich i testów zweryfikowaliśmy więc możliwość zmiany jego wagi z 360 do 340 g, utrzymując kluczowe dla konsumentów – smak i kształt pojedynczej pianki oraz ich ilość sztuk w opakowaniu. Dzięki temu udało nam się zoptymalizować koszt produktu, który w przypadku utrzymania obecnej gramatury oznaczałby dotkliwy wzrost ceny dla konsumenta” – czytamy w komunikacie biura prasowego Wedla, cytowanym przez Portal Spożywczy. 

Nie tylko “Ptasie Mleczko” 

Zjawisko downsizingu ze względu na wysoką inflację stało się dość popularne w ostatnim czasie. “Rzeczpospolita” postanowiła przeanalizować inne produkty, który również straciły masę. 

I tak, m.in. popularny jogurt “Zott” waży teraz 370 g. Wcześniej jego masa wynosiła 400 g. Na cięcia zdecydowali się również producenci serka Danio (z 220 g do 200 g) oraz batona Snickers (z 58 g na 50 g). 

Podobnie jest w przypadku Coca-Coli. Producent podjął decyzję o zmniejszeniu ilości płynu w średniej rozmiarowo butelce. Litrowych butelek Coca-Coli już nie ma, jest za to 850 ml, która w rozmiarze od razu przywodzi na myśl, że bierzemy z półki litrową Colę.

Duże cięcia możemy zauważyć również u producentów masła. Wcześniej kostka smarowidła miała 250 g, a teraz jest to 200 g. 

MP

Czytaj dalej:

Previous Article

Embargo na rosyjską ropę. Ekspert o możliwych konsekwencjach dla polskiego rynku

Next Article

Mieszkańcy Świnoujścia i liczni turyści będą zachwyceni. Tunel pod Świną już prawie gotowy

You might be interested in …

O książkach i głupocie ludzkiej

Książki, ech, książki… Czy jest się czym podniecać? Chyba nie w moim przypadku. Ja naprawdę bardzo wolno czytam, a słuchanie też odchodzi zaledwie raz na jakiś czas. Na tapecie jest u mnie właśnie CIĄGLE przepiękna […]