Opłaty wzrosły o 70 procent. Mieszkańcy mają dość i krytykują nowe limity

Opłaty wzrosły o 70 proc. Mieszkańcy załamani

Polsat News nagłośnił sprawę mieszkańców gminy Dobra, którzy muszą zmagać się z podwyżką opłat za wywóz śmieci na poziomie 70 proc. 

– To jest sytuacja o tyle bulwersująca, że w tej chwili tak naprawdę płacimy najwięcej, a mamy najmniej porównując chociażby z sąsiednimi gminami – mówi portalowi Paweł Malinowski, radny gminy Dobra. 

Dodatkowo wprowadzono również różnego rodzaju limity. Mieszkańcy gminy Dobra od teraz dostają m.in. mniej worków na odpady segregowane, rzadziej są realizowane odbiory śmieci oraz zmniejszono limit odpadów bio. 

– My mamy limit 120 litrów, który jest niewystarczający. Jeżeli ktoś ma ogród i kosi trawę, nie ma możliwości oddania bioodpadów, które generuje. Jednocześnie ograniczona też liczba worków do segregowania śmieci – tłumaczy radny gminy Dobra. 

Mieszkańcy oburzeni. “To absurdalne” 

Pan Piotr, mieszkaniec gminy Dobra mówi dla Polsat News, że “najbardziej zabolała go przede wszystkim podwyżka 70 proc., ponieważ jest bardzo duża w stosunku rok do roku”. – Również kolejne zmiany, zmniejszenie ilości worków na odpady segregowane, jest działaniem przeciwnym niż nasze potrzeby – kontynuuje. 

Mieszkaniec gminy Dobra nie kryje jednak, że “najbardziej absurdalną zmianą” jest zmniejszenie częstotliwości wywozu odpadów. – Wcześniej mogliśmy raz w tygodniu liczyć na wywóz, obecnie raz na dwa tygodnie. To jest niebezpieczne pod względem sanitarnym, ale też bardzo uciążliwe i problematyczne – dodaje. 

W gminie Dobra tak jak w pobliskich gminach system naliczania opłat za wywóz śmieci wylicza się w zależności od ilości zużytej wody. Stąd też w gminie Dobra za metr sześcienny zużytej wody trzeba zapłacić 12 zł. Co ciekawe, mieszkańcy Szczecina płacą 10,30 zł. 

MP

Czytaj dalej:

Previous Article

Kontrole ruszają pełną parą. Uwaga, nie masz obowiązku ich wpuszczać do domu

Next Article

Awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy z płatnościami

You might be interested in …

I komunia święta teraz w… sobotę!

Było ciepło, gorąco, kościół mały. Chyba czwarta z rzędu – odprawiane, co godzinę – msza święta komunijna. Ponieważ, na każdej mszy do komunii idzie niewiele ponad 20 dzieciaków, to w kościele luz, wszyscy się swobodnie […]

Sztuczna inteligencja w domenie idei “Trump Monolit”

Społeczeństwo, Praca Kosmiczny rynek pracy W idei: sztuczna inteligencja. Sztuczna inteligencja umożliwia systemom technicznym postrzeganie ich otoczenia, radzenie sobie z tym, co postrzegają i rozwiązywanie problemów, działając w kierunku osiągnięcia określonego celu (Google). * Nazwa […]