Notowania ropy stabilne

fot. Andrey Rudakov/Bloomberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 11 centów, czyli 0,1 proc, do 85,35 USD za baryłkę. Amerykańskie kontrakty futures na ropę West Texas Intermediate (WTI) poszły w górę o 8 centów, czyli 0,1 proc., do 78,95 USD za baryłkę.

Według Stephena Brennocka, analityka PVM, poskromione oczekiwania dotyczące podwyżek stóp procentowych w USA pomogły obniżyć indeks dolara, który wsparł ceny ropy, ponieważ słabszy kurs USD sprawia, że towar jest tańszy dla kupujących posiadających inne waluty.

Wszystkie oczy będą zwrócone na spotkanie kluczowych ministrów Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sojuszników, w tym Rosji, znanego jako OPEC+, gdzie oczekuje się, że producenci będą trzymać się ustalonych w listopadzie celów produkcyjnych.

Wydobycie ropy przez OPEC spadło w styczniu, ponieważ eksport z Iraku spadł, a wydobycie w Nigerii nie poprawiło się, a 10 członków OPEC pompuje 920 tys. baryłek dziennie (bpd) poniżej docelowych ilości w ramach porozumienia OPEC+, wynika z ankiety agencji Reutersa.

Niedobór był większy niż deficyt 780 tys. baryłek dziennie w grudniu.

Osobno dane z grupy branżowej American Petroleum Institute wykazały, że zapasy ropy w USA wzrosły o około 6,3 miliona baryłek, więcej niż oczekiwano, w tygodniu zakończonym 27 stycznia.

Previous Article

Fed wchodzi do akcji

Next Article

Osłabienie działalności fabryk w Eurolandzie wyhamowuje

You might be interested in …

Spór TK z TSUE ma nową odsłonę

Od minionego piątku rząd PiS pozostaje w szoku po zastopowaniu przez Andrzeja Dudę ustawy sądowej, od której uzależnione ma być unijne finansowanie Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Wielotygodniowa propaganda PiS forsująca tezę, że wynegocjowany przez rząd z Komisją […]

Kamienica z widokiem na modę

Zaczynały w 2014 r., projektując niszowe kolekcje i umawiając się z klientkami na przymiarkę w prywatnym mieszkaniu. Dziś Justyna Przygońska i Brygida Handzelewicz-Wacławek, założycielki marki odzieżowej The Odder Side, mają kilkudziesięcioosobowy zespół i siedem sklepów, w tym dwa za granicą – w Paryżu i w Amsterdamie. […]