Endeavor wypełnia się przedsiębiorcami

W ostatnich dniach Endeavor Polska, krajowy oddział organizacji działającej w 40 państwach na całym świecie, promującej rozwój przedsiębiorczości technologicznej i przyszłych unicornów, poinformował, że do sieci włączony został Marcin Markiewicz. To współtwórca Silent Eight, która rozwija cyfrowe narzędzia do walki z nadużyciami finansowymi. Spółka w 2022 r. otrzymała w rundzie B 170 mln zł od takich funduszy jak HSBC, WavemakerPartners, Standard Chartered, OTB Ventures.

Zobacz także

Powiększanie sieci

Powiększanie sieci

Bartosz Lipnicki, zarządzający fundacją Endeavor w Polsce, przedstawia nowego przedsiębiorcę włączonego do sieci wspierającej rozwój środowiska technologicznego na świecie.

Marek Wiśniewski

– Do Endeavor zapraszani są przedsiębiorcy stojący za szybko rosnącymi firmami technologicznymi, których przychody przekraczają już poziom 10 mln USD. Decyduje także zaangażowanie i kompetencje samego przedsiębiorcy – wyjaśnia Bartosz Lipnicki, szef Endeavora w Polsce.

Endeavor uaktywnił się tutaj w czerwcu 2022 r. Otrzymał wsparcie łącznie dziesięciu lokalnych lub powiązanych z lokalnym rynkiem topowych menedżerów, w tym Marcina Żukowskiego, współzałożyciela Snowflake’a, Wiktora Schmidta, współzałożyciela Netguru, Daniela Surmacza, jednego z założycieli RTB House, Macieja Nogi, współtwórca grupy Pracuj itd. W ostatnich miesiącach z ramienia Allegro organizację zaczął wspierać Grzegorz Czapski (dyrektor ds. rozwoju; zastąpił Francoisa Nuytsa, byłego prezesa). Do mentorów Endeavora dołączył ponadto Andrzej Sieja, twórca Relativity.

40

w tylu krajach na świecie działa Endeavor, organizacja non-profit, której celem jest wspieranie w rozwoju globalnych firm – przyszłych jednorożców z wyceną przekraczającej 1 mld USD

Spośród przedsiębiorców technologicznych natomiast, jak informował Endeavor już w ubiegłym roku, do sieci przyjęty został Paweł Hytry, współzałożyciel Spacelifta (spółka wspierająca deweloperów IT w zarządzaniu infrastrukturą serwerów w chmurze). Jest on w sieci wprawdzie od niedawna, ale – jak mówi Bartosz Lipnicki – został mu przedstawiony np. Rajatow Bhargava, obecnie prezes JumpCloud, amerykańskiej spółki z sektora IT. Organizacja wspomaga Pawła Hytrego w rozwoju biznesu np. w Singapurze.

Do dwóch członków sieci z Polski w tym roku mają szansę dołączyć kolejni. Bartosz Lipnicki zapowiada, że mogą to być aż cztery osoby. Pierwsza z nich może zostać ujawniona pod koniec pierwszego kwartału 2023 r.

Previous Article

Real Madryt – Atletico Madryt. O której dziś mecz i gdzie oglądać? Transmisja TV i online

Next Article

Biurowce przebiły magazyny

You might be interested in …