SAP planuje redukcję 3 tys. miejsc pracy

SAP, niemiecki dostawca oprogramowania wspierającego zarządzanie planuje zredukować zatrudnienie o ok. 2,5 proc., czyli blisko 3 tys. miejsc pracy i rozważa sprzedaż pozostałych udziałów w spółce Qualtrics International, informuje Bloomberg.

Prezes Christian Klein powiedział, że planowana redukcja zatrudnienia to działanie strategiczne i nie wynika z pogorszenia sytuacji spółki. Wyjaśnił, że celem reorganizacji i zachętą do pozbycia się udziałów w Qualtrics jest chęć skupienia się na największym biznesie SAP, usługach w chmurze. Było to główne źródło przychodów spółki w ubiegłym roku.

Bloomberg zwraca uwagę, że cięcie zatrudnienia w SAP wpisuje się w tendencję widoczną na świecie, gdzie kolejne spółki nowych technologii ogłaszają zwolnienie. Jedną z ostatnich jest amerykański IBM, który w środę zapowiedział redukcję 3,9 tys. miejsc pracy. Wcześniej w tym miesiącu podobne plany ogłosiły m.in. Alphabet, Microsoft i Amazon.com.

© ℗

Previous Article

Rzecznik rządu: nie ma możliwości rozszerzenia kompetencji UE na kwestie związane z lasami

Next Article

Develia sprzedaje biurowiec za 328,6 mln zł. Kurs w górę

You might be interested in …

Kurs euro osiągnął 9-miesięczny szczyt w stosunku do dolara

W poniedziałek kurs euro osiągnął 9-miesięczny szczyt w stosunku do notowań dolara, ponieważ komentarze na temat europejskich stóp procentowych sygnalizujące dodatkowe gigantyczne podwyżki skontrastowały się z rynkową wyceną mniej agresywnej Rezerwy Federalnej – podaje agencja Reutersa. Bloomberg Kurs euro […]

I już po optymizmie na rynku miedzi

Bieżący tydzień na rynku miedzi rozpoczął się od luki wzrostowej i solidnej zwyżki notowań tego surowca. Cena miedzi w USA we wtorek wystrzeliła w górę aż do poziomu niemal 3,94 USD za funt, co było najlepszym wynikiem od połowy listopada br. fot. Munshi Ahmed/Bloomberg Niemniej, […]