Piąty z rzędu wzrost kursu złota

Kurs złota nadal poprawia dziewięciomiesięczne maksima. W środę rósł dzięki słabnięciu dolara i spadkowi rentowności obligacji USA.

Notowaniom złota sprzyja to, że dni podwyżek stóp procentowych są już policzone, powiedział Market Watch Fawad Razaqzada, analityk City Index. Rosnące przekonanie o słabnięciu inflacji w USA i zbliżającym się złagodzeniu polityki monetarnej Fed spowodowało, że złoto drożeje o ponad 6 proc. od początku roku. W środę notowaniom kruszcu sprzyjał wzrost awersji do ryzyka po tym jak prognozy Microsoftu ożywiły obawę nadejścia okresu słabszych wyników największych spółek nowych technologii.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z lutowych kontraktów rósł o 0,4 proc. do 1942,60 USD. Jest najwyższy od 21 kwietnia ubiegłego roku. Pięć wzrostów kursu złota z rzędu zdarzył się ostatnio w na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

Wiosną te czołgi powinny dotrzeć

Next Article

Amerykanie wydadzą 25,9 mld USD na Walentynki

You might be interested in …

O czym trzeba pamiętać, otwierając sklep online

E-commerce dynamicznie się rozwija i kusi wielu przedsiębiorców. Niestety, prawa rynku i konkurencji są nieubłagane – zgodnie z nimi nie wszystkie sklepy przetrwają. Zanim więc przedsiębiorca zdecyduje się na otworzenie działalności w internecie, powinien zwrócić […]