Wydatki na reklamę na Twitterze spadły o ponad 70 proc.

Odkąd Elon Musk przejął Twittera, najwięksi reklamodawcy tną swoje wydatki na platformie społecznościowej. W grudniu 2022 r. spadły aż o 71 proc. – przekazał Reuters.

Gigant social mediów zmaga się z dylematem jak powstrzymać ten exodus. Wprowadza szereg nowych korzystnych aktualizacji regulaminu, m.in. zniósł zakaz reklamy politycznej i pozwolił firmom na większą kontrolę nad pozycjonowaniem reklam.

Jak na razie desperacka próba wyjścia z tego “kryzysu” nie przynosi efektów. Wskazują na to dane zebrane przez Standard Media Index. Już w listopadzie ub. r. wydatki reklamodawców były mniejsze o 55 proc. w stosunku do tego samego miesiąca rok wcześniej. W grudniu wyniki prezentowały się o 71 proc. gorzej niż o tej samej porze w 2021 r. Znamienny jest fakt, to listopad i grudzień to miesiące wzmożonej aktywności reklamodawców ze względu na nadchodzące święta.

Z kolei według firmy Pathmatics, czternastu z trzydziestu największych reklamodawców na Twitterze przestało w ogóle się promować na platformie społecznościowej.

© ℗

Previous Article

Kurs dolara zwyżkuje względem euro

Next Article

Poprawa nastrojów w niemieckim biznesie

You might be interested in …

Polskie firmy zdobyły wielki kontrakt w Angoli

Nieczęsto się zdarza, że polska firma jest głównym wykonawcą robót w wielkich zagranicznych kontraktach, jeszcze rzadziej w Afryce. Ale są wyjątki. Grupa Quenda, składająca się z polskich firm wyspecjalizowanych w wykonawstwie projektów infrastrukturalnych w Afryce […]