Kurs dolara zwyżkuje względem euro

W środę kurs dolara zwyżkuje, podczas gdy inwestorzy oczekują decyzji Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu, natomiast notowania euro spadają z blisko dziewięciomiesięcznego maksimum – podaje agencja Reutersa.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Kurs euro spada o 0,12 proc. w stosunku do dolara, docierając do poziomu 1,088 USD, tuż poniżej pułapu 1,093 USD osiągniętego w piątek, który był najwyższy od początku maja.

Tymczasem kurs dolara zwyżkuje o 0,1 proc. w stosunku do jena, dochodząc do pułapu 130,28 jena za dolara, osiągając 16 stycznia 8-miesięczne minimum na poziomie 127,22.

Spadek światowych cen energii i wynikające z tego spowolnienie inflacji w gospodarkach rozwiniętych wywołało spekulacje, że Fed i inne banki centralne mogą wkrótce przestać podnosić stopy procentowe.

W środę indeks dolara rośnie o 0,11 proc., docierając do poziomu 102,02. Kurs funta sterlinga notuje spadek o 0,23 proc. do 1,231 USD.

Handlowcy oczekują, że Fed podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych (pb) w przyszłą środę, co oznacza spadek w porównaniu z podwyżką o 50 pb w grudniu. Wcześniej inwestorzy przyjrzą się danym o wzroście gospodarczym w USA za czwarty kwartał, które zostaną opublikowane w czwartek.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

GUS: nowe zamówienia w przemyśle w grudniu spadły o 7,9 proc. rdr

Next Article

Wydatki na reklamę na Twitterze spadły o ponad 70 proc.

You might be interested in …

Hale liczą na lekki przemysł

Według danych Newmark Polska rekordowa nowa podaż powierzchni magazynowo-przemysłowej w 2022 r. wyniosła w trzech pierwszych kwartałach 3,6 mln m kw., a w planach był jeszcze 1 mln m kw. do oddania w IV kw. […]

SEC znów podciął skrzydła bitcoinowi

Działania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) była głównym zagrożeniem dla inwestorów z rynku kryptowalut u jego szczytu w 2021 r. Wtedy zapowiedź jakichkolwiek nowych regulacji traktowana była negatywnie i powodowała spadek kursów, a największe […]

Na Wall Street spadki przez Credit Suisse

Amerykańskie rynki akcji zakończyły sesję spadkami głównych indeksów choć wyraźnie mniejszymi niż w jej pierwszej części. Wydarzeniem, które najmocniej wpływało na nastroje w środę, była brutalna przecena akcji Credit Suisse wywołana przez wiadomość, że największy […]