Duże zwolnienia w Fordzie. Najbardziej ucierpią Niemcy

Ford zlikwiduje miejsca pracy 

Największe redukcje – 2500 stanowisk – dotyczyć będą działu rozwoju produktu. 700 miejsc pracy stracić ma administracja. Niektóre stanowiska zostaną przeniesione do USA. Zdaniem związku zawodowego IG Metall najbardziej ucierpią pracownicy z Niemiec. Związek zagroził z tego powodu protestami “jeżeli przyszłość pracowników nie zostanie zapewniona”.

Informacje o zwolnieniach zostały przekazane przez radę zakładową oddziału Forda w Kolonii. Firma odmówiła uzupełniających komentarzy, odwołując się do piątkowego oświadczenia, w którym uprzedzała, że przejście na produkcję pojazdów elektrycznych wymagać będzie istotnych zmian strukturalnych.

Ford inwestuje w pojazdy elektryczne 

W zeszłym roku Ford zapowiedział inwestycje związane z produkcją pojazdów elektrycznych. Firma uprzedziła przy tej okazji, że będzie to oznaczało mniej godzin pracy wymaganych do montażu samochodu i wiązać się będzie z redukcją zatrudnienia w Hiszpanii i Niemczech.

Ford planuje produkowanie siedmiu nowych modeli elektrycznych w Europie. Firma zatrudnia w na kontynencie około 45 000 osób w zakładach własnych i w spółkach joint venture.

MP

Czytaj dalej:

Previous Article

PKN Orlen podpisał megakontrakt na dostawy LNG z Semprą

Next Article

Zuchwała kradzież kryptowalut. FBI namierzyło hakerów z totalitarnego kraju

You might be interested in …

Co przytrafiło się naprawdę Magdzie Ż.?

Są rzeczy, o których nie można zapomnieć, nie można pozwolić, by doszło do mataczenia, a winą obarczano ofiary. Taką sprawą jest śmierć Polki, która pojechała na urlop do Egiptu. Dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa… […]

Wielkie wydarzenie 4 czerwca!

Już w naj­bliż­szy week­end od­bę­dzie się wiel­kie wy­da­rze­nie. Na to wie­lu cze­ka­ło ca­ły rok. Przy­go­tuj­cie się na peł­ne emo­cji prze­ży­cie. Spo­tka­my się w War­sza­wie, by ra­zem się ba­wić, by cie­szyć się ko­lo­ro­wą pa­ra­dą. Bądź­cie tam, […]