Rentowności obligacji USA nadal rosną

Rentowności obligacji USA rosną w poniedziałek redukując niedawny wzrost cen papierów dłużnych, który według niektórych inwestorów był zbyt wysoki, informuje Reuters.

W czwartek w ubiegłym tygodniu rentowność obligacji USA spadła najniżej od czterech miesięcy w związku z rosnącym przekonaniem, że Fed zostanie zmuszony do zmiany dotychczasowej polityki monetarnej z powodu zbliżającej się recesji. Już w piątek na rynku długu zaczęła jednak przeważać podaż. W poniedziałek rentowności nadal rosną, zarówno w przypadku benchmarkowych obligacji 10-letnich, do 3,513 proc., jak i 2-letnich, do 4,21 proc.

Inwestorzy czekają na pierwsze oszacowanie zmiany PKB USA w czwartym kwartale, które poznamy w czwartek, oraz dzień później dane o inflacji cen konsumpcji. Członkowie Fed nie będą mogli się do nich odnieść, bo od 21 stycznia do 1 lutego obowiązuje ich zakaz wypowiedzi przed posiedzeniem w sprawie stóp.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

Pszenica w Europie najtańsza od 11 miesięcy

Next Article

Recepta na zapaść w mieszkaniówce

You might be interested in …

Czy sztuczna inteligencja zabierze miejsca pracy

W niektórych branżach stosowanie sztucznej inteligencji (AI) weszło do porządku dziennego. Co ciekawe, w Chinach od 2019 r. jest ona wykorzystywana podczas przeprowadzania przewodu sądowego. Nagrywa zeznania, przejmuje powtarzalne zadania, jak np. ogłaszanie procedur sądowych […]

Orlen zdetronizował CD Projekt

W 2022 r. drobni inwestorzy z GPW najczęściej handlowali akcjami płockiego koncernu. W sierpniu ubiegłego roku PKN Orlen przejął Grupę Lotos, a w rankingu popularności wśród inwestorów indywidualnych na pierwsze miejsce wyszedł we wrześniu – prowadzenia […]