Amazon oferuje subskrypcję medyczną w USA za 5 USD

Amazon rozwija usługi medyczne w USA. Gigant e-commerce ogłosił pakiet dla amerykańskich użytkowników Prime za 5 USD miesięcznie. W jego ramach mają dostęp do wielu leków i możliwość ich dostawy do domu – przekazał Reuters.

fot. Bloomberg

Program RxPass Amazona oferuje dostęp do ponad 50 leków na 80 przewlekłych schorzeń, takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, łysienie typu męskiego, czy stany lękowe. Pakiet nie będzie jednak dostępny dla osób uczestniczących w rządowych programach opieki zdrowotnej, takich jak Medicare, czy Medicaid.

Wiceprezes Amazon John Love zaznaczył, że użytkownik Prime może zaoszczędzić 100 USD rocznie dzięki RxPass. Do programu można zapisywać się od wtorku (24.01). Subskrypcja wynosząca 5 USD miesięcznie nie obejmuje ubezpieczenia.

“Jesteśmy przekonani, że wielu Amerykanów, szczególnie tych cierpiących na choroby przewlekłe, skorzysta z choćby z samego dostępu do apteki w ramach Amazona oraz tanich dostaw pod drzwi usług wysokiej jakości” – powiedział Love.

Światowy lider e-commerce od kilku lat stawia na rozwój opieki zdrowotnej, m.in. usług telezdrowotnych, dostaw leków i badań nad nowotworem.

© ℗

Previous Article

Chińskie kredyty rozwojowe dla gospodarek wschodzących w 2021 r. osiągnęły najniższy poziom od 13 lat

Next Article

UOKiK wszczął postępowanie przeciw firmie Total Finance

You might be interested in …

Sponsoring sportu pomaga rozwijać biznes detaliczny za granicą [WIDEO]

Łukasz Korycki opublikowano: dzisiaj, 11-05-2023, 13:19 Posłuchaj O rozwoju sponsoringu sportowego po fuzji z Lotosem i PGNiG i przełożeniu go na biznes, kulisach współpracy ze sportowcami ale też o wspieraniu kultury – rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem wykonawczym ds. sponsoringu w PKN Orlen.

Wejście firmy na rynek zagraniczny: od czego zacząć

Rośnie liczba przedsiębiorców decydujących się na ekspansję zagraniczną. To dobry sposób na dotarcie do szerszej grupy docelowej i wzrost marki w obliczu kurczenia się rynku krajowego. – Właściciele i pracownicy decydujący się na ekspansję zagraniczną […]