Morawiecki punktuje Tuska: Jego rządy najskuteczniejsze w dobijaniu polskich firm

Morawiecki o Tusku: Jego rządy dobijały polskie firmy

Szef rządu w sobotę zamieścił na Facebooku oraz Twitterze wpis, do którego dodał grafikę dotyczącą skali upadłości firm w latach 2010-2022, opracowaną na podstawie danych publikowanych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej; wynika z niej, że w latach 2010-2015 odnotowano większą liczbę upadłości niż w latach 2016-2022.

Polecamy:

“Nawet pandemia, wojna za granicą, Putinflacja i kryzys energetyczny nie są razem w połowie tak skuteczne w dobijaniu polskich firm jak rządy Donalda Tuska” – napisał Morawiecki w komentarzu do tych danych. To odpowiedź premiera na piątkowe wypowiedzi lidera PO i b. premiera Donalda Tuska ws. producenta kotłów energetycznych Rafako.

Firma pozostaje w sporze z Tauronem ws. wartego ponad 6 mld zł bloku energetycznego o mocy 910 megawatów w Jaworznie.

Tusk “broni” Rafako

Tusk podczas spotkania ze związkowcami z Rafako apelował do rządu, by ten ratował zagrożone w obliczu sporu upadłością Rafako jako istotną dla polskiej energetyki spółkę.

– Ja wiem, że mówimy o spółkach giełdowych, ale jak trzeba było, to ten rząd, ale poprzednie też, nie wahały się, żeby użyć swoich wpływów. Mogą wymusić konkretne decyzje, czy zasugerować takie decyzje, które będą podjęte, jeśli rząd się uprze, żeby te decyzje podjąć. Nie ma żadnego wytłumaczenia: Rafako, podobnie, jak byłoby z innymi firmami w tej sytuacji, trzeba ratować – podkreślił b. premier.

– Mateusz Morawiecki nie może dłużej udawać, że jest premierem i zachęcać do tańca, bo nie o taniec chodzi, tylko trzeba podejmować decyzje. Jest też posłem ze Śląska, więc też powinien przestać udawać, że się zajmuje Śląskiem, tylko powinien podjąć decyzję – zaapelował do premiera.

Morawiecki o sporze Tauron – Rafako

W czwartek w Toruniu odnosząc się do sprawy Taurona i Rafako premier Morawiecki zaznaczył, że w mediacjach pomaga Prokuratoria Generalna, ale – jak dodał – do tanga trzeba dwojga. Podkreślił, że liczy na dobrą wolę po stronie obu tych podmiotów; przekonywał również, że każdy z nich powinien trochę ustąpić.

KW

Czytaj dalej:

Previous Article

Wiadomo, kiedy poznamy nowego selekcjonera. Media wskazują na konkretny dzień

Next Article

Legendarny trener o decyzji ws. selekcjonera reprezentacji Polski. „Harakiri nie popełnię”

You might be interested in …

Demokracja Totalitarna na Zachodzie

Zachód po raz kolejny wkracza w erę totalitaryzmu. Wolność jest coraz częściej definiowana jako prawo do zgadzania się z zachodnimi hedonistycznymi elitami, co oznacza całkowity bunt przeciwko historycznym zachodnim wartościom. Wrogiem jest teraz tradycyjna rodzina, […]

Samochód Roku 2023. Konkurs wygrało polskie auto

Konkurencja dla polskiego “elektryka” była spora – do ścisłego finału zakwalifikowano 7 marek: Volkswagena ID.Buzz, Subaru Solterrę, Toyotę bZ4X, Renaulta Austral, Peugeota 408, Kię Niro i Nissana Ariya. Wśród tych modeli były pojazdy elektryczne oraz […]

1. Krakowski Kiermasz Dobrej Książki – Wydarzenie w sferze Wysokiej Kultury

“Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.” „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki.” – Cyceron ,,Książka, myśl, słowo, uczucie, czyn… Wszystko razem stanowi dopiero człowieka”. Józef Ignacy Kraszewski                                                                              […]