Nie żyje Krzysztof Balawejder. Prezydent Wrocławia: Zmienił oblicze miasta

Nie żyje prezes wrocławskiego MPK

Krzysztof Balawejder był prezesem wrocławskiego MPK od kwietnia 2019 r.; wcześniej był wieloletnim prezesem spółki Polbus; pracował też w Ministerstwie Skarbu.

Polecamy:

“Szanowni Państwo, z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że 19 stycznia 2023 roku zmarł Prezes MPK Wrocław Pan Krzysztof Balawejder. Miał 44 lata. Krzysztof Balawejder funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław pełnił od 6 maja 2019 roku” – czytamy na twitterowym profilu MPK Wrocław.

Prezydent Wrocławia żegna Balawejdera

O śmierci prezesa MPK poinformował m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk we wpisie na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta; zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom” – napisał Sutryk.

Prezydent Wrocławia napisał też, że „są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać”. „Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera (…) Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu…” – napisał Sutryk.

Śląsk Wrocław o Balawejderze: Wierny kibic, przyjaciel klubu

Żalu po śmierci Balawejdera nie kryje piłkarska ekipa Śląska Wrocław: “Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość. Zmarł Krzysztof Balawejder, wierny kibic, przyjaciel klubu, członek rady nadzorczej Śląska Wrocław. Składamy wyrazy współczucia wszystkim Jego bliskim. Niech spoczywa w pokoju”.

Balawejdera w mediach społecznościowych pożegnali także stołeczni tramwajarze: “Zmarł Krzysztof Balawejder – prezes MPK Wrocław. Żegnamy wyjątkową osobę, bardzo mocno związaną ze światem tramwajów”.

KW

Czytaj dalej:

Previous Article

PZU w Davos o biznesowej recepcie na sukces

Next Article

Prezes KGHM w Davos o wielkim wyzwaniu dla spółki. “To dla nas szansa”

You might be interested in …

Na Wschodzie pozostało 2 mln. Polaków

Obawa przed infekcją komunizmem zaważyła na reorganizacji Europy Wschodniej. Rosja została wykluczona z Konferencji Pokojowej. Wilson zamierzał izolować bolszewików a marszałek Foch zapowiedział budowę kordonu sanitarnego z krajów buforowych separując tym samym Rosję sowiecką od […]