PwC: 73 proc. prezesów prognozuje słabnięcie wzrostu gospodarczego

Ocena perspektyw wzrostu firm pogorszyła się najmocniej od kryzysu finansowego 2007-2008, informuje Reuters powołując się na badanie przeprowadzone przez PricewaterhouseCoopers (PwC).

Badanie PwC pokazało, że 73 proc. prezesów ponad 4,4 tys. firm z całego świata spodziewa się słabnięcia globalnego wzrostu gospodarczego w okresie następnych 12 miesięcy, m.in. z powodu inflacji, zmienności makroekonomicznej i konfliktów geopolitycznych. Audytor podkreśla, że tak dużego pesymizmu nie notował od kiedy rozpoczął badanie ponad dekadę temu.

fot. Artyom Korotayev/TASS

fot. Artyom Korotayev/TASS

Badanie pokazało z drugiej strony, że 60 proc. prezesów nie planuje zmniejszania zatrudnienia w okresie następnych 12 miesięcy, a 80 proc. nie zamierza obniżać wynagrodzeń. Firmy jednak zaczęły obniżać koszty.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

50 proc. firm prognozuje zwiększenie zatrudnienia w tym roku

Next Article

Rehn: euroland może uniknąć „szoku Volckera”

You might be interested in …

Foch 200 metrów więzy tylko luzuje

Nowelizacja była powszechnie oczekiwana, druga izba nie odrzuciła jej w całości – jak to miewa w zwyczaju – zatem pierwsza również nie odrzuci odrzucenia, lecz wejrzy w dziewięć senackich poprawek i niektóre techniczne przyjmie, co […]

GPW: gorące spółki na sesji 7 II 2023

Notowania CCC spadają po publikacji przez spółkę wyników, które okazały się być gorsze od oczekiwań analityków. Rośnie kurs Biomedu-Lublin, który znalazł dystrybutora leku Onko BCG w Rumunii. Przerwanie serii spadków przez miedź dodało wigoru notowaniom […]