LiveChat Software z kolejnym patentem w USA

Giełdowa firma uzyskała patent na udostępnianie graficznych treści w oknie czata.

Amerykański urząd patentowy przyznał LiveChat Software patent na funkcjonalność systemu LiveChat umożliwiającą udostępnianie graficznych treści w oknie czata.

Zobacz także

Patent nazwany “Method and system for interactive usage of product or service cards implemented in a real-time communication system” to czwarty projekt LiveChat Software, który uzyskał ochronę patentową w USA.

System i metoda objęte patentem umożliwiają udostępnianie wzbogaconych treści, czyli tak zwanych kart produktowych (product cards), za pomocą okna czatu. Są to graficzne treści dostępne dla użytkownika końcowego bezpośrednio w trakcie czatu. Dzięki tej funkcjonalności firmy używające rozwiązania LiveChat mogą dzielić się rekomendacjami produktów z klientami. Dodatkowo, treścią patentu objęte są także określone optymalizacje techniczne w zakresie przechowywania danych tak, aby karty produktowe działały w możliwie najlepszy sposób.

Patent na product cards to efekt kontynuacji strategii Livechat Software, w ramach której spółka dąży do uzyskania ochrony patentowej na najbardziej istotne elementy swojego systemu.

– USA jest jednym z najistotniejszych w wymiarze patentowym rynków na świecie, a uzyskiwanie własności intelektualnej związanej z kluczową działalnością spółki na obszarze Stanów Zjednoczonych potwierdza rolę LiveChat jako jednego z technologicznych liderów w dziedzinie komunikacji online – mówi Katarzyna Rogowska, szefowa działu prawnego LiveChat Software.

Autorem wynalazku od strony technicznej jest deweloper współpracujący ze spółką – Michał Sypko.

LiveChat Software zatrudnia ok. 300 specjalistów z całego świata. Od 2014 r. jest spółką notowaną na głównym rynku GPW. Z rozwiązania LiveChat korzysta ok. 37 tys. firm z ok. 150 krajów, a z produktu ChatBot ponad 2500 klientów z więcej niż 30 krajów.

© ℗

Previous Article

Bitcoin blyskawicznie odbija, rośnie też wartość bonka

Next Article

UBS obniża prognozy rynkowych cen gazu i ropy w Europie

You might be interested in …

Mapa rynku: Indeksy GPW w górę, ale CD Projekt nurkuje

Na Giełdzie Papierów Wartościowych odbicie za sprawą poprawy nastrojów na globalnych rynkach. W czubie tabeli notowań są spółki surowcowe, na dnie – przede wszystkim CD Projekt, który rozczarował falstartem jednego z nowych projektów. Skalą zwyżki wyróżnia się PKN Orlen, w górę idzie […]

Jakie sankcje grożą za nieprzesłanie danych do CRBR

Z raportu firmy doradczej Crido „Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) w 2022 roku. Więcej zgłoszeń, więcej kontroli i wyższe kary” wynika, że sporo spółek z o.o., fundacji i stowarzyszeń nie przesłało danych do CRBR. Przypomnijmy: […]