We wtorek UE wypłaci Ukrainie 3 mld EUR z pakietu wsparcia makrofinansowego

Już we wtorek wypłacimy Ukrainie pierwsze 3 miliardy euro z 18 miliardów wsparcia makrofinansowego uzgodnionego w grudniu – poinformowała w poniedziałek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Ursula von der Leyen

Ursula von der Leyen

fot. Bloomberg

“Pomoc Ukrainie w zaspokojeniu jej potrzeb finansowych w obliczu rosyjskiej agresji jest zarówno kluczowa, jak i pilna. Komisja działa z najwyższą szybkością i determinacją. Już jutro wypłacimy pierwsze 3 miliardy euro z 18 miliardów wsparcia makrofinansowego uzgodnionego w grudniu” – napisała von der Leyen na Twitterze.

Wcześniej w poniedziałek premier Ukrainy Denys Szmyhal powiadomił, że oczekuje pierwszej transzy pomocy w tym tygodniu, a wsparcie ze strony Unii Europejskiej pomoże Ukrainie w utrzymaniu stabilności makroekonomicznej w przyszłości.

© ℗

Previous Article

Gaz w Europie najtańszy od 16 miesięcy

Next Article

Rachunki za gaz. Rząd planuje nowe rozwiązanie na wzór z kredytami

You might be interested in …

Pozytywny scenariusz dla inflacji

W ostatnich miesiącach inflacja producentów PPI hamuje we wszystkich krajach. W badaniach takich jak ankiety PMI widać, że firmy czują coraz słabszą presję kosztową i jednocześnie coraz słabszy popyt, w wyniku czego ich ceny mogą […]

Meblarze mają coraz bardziej pod górkę

Od września 2022 r. nieuregulowane zobowiązania firm meblarskich wzrosły z 86 mln zł do ponad 100 mln zł. Również liczba niepłacących w terminie zwiększyła się w ciągu pół roku o ponad 100 – do 3 […]